Az Autizmusról (nem) csak szülőknek című könyvben az intézményben működő szülőklubon résztvevő előadók írásait, közérdekű információit, szakirodalmi ajánlásait valamint hasznos útmutatásait gyűjtötték össze.
Emlékezetett arra, hogy a megyei pedagógiai és közművelődési intézet az elmúlt év során a Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közalapítvány által támogatott Szülősegítő szolgáltatások című pályázatán ért el eredményt, ebből valósult meg a kiadvány is. A programon belül egyébként 10 alkalommal szülőklubot szerveztek az autizmussal élő gyermekek szüleinek, amely rendkívül sikeres volt - idézte fel az előzményeket a gyógypedagógus.
A rendezvények egyik része előadásokból állt, amelyet a szakma neves képviselői tartottak, másrészt pedig a megalakult szülőcsoport megbeszéléseiből, amelyen megosztották egymással tapasztalataikat, emellett hasznos tanácsokkal látták el egymást elsősorban a kommunikációs nehézséggel, a viselkedési problémákkal összefüggő témában.
A 300 példányban megjelent könyv fejezetei segítenek megérteni az autizmus kialakulásának okait, tájékoztatást adnak a jellemzőkről, kezelési, terápiás módokról, sőt az autizmussal élő tanulók továbbtanulási, pályaválasztási lehetőségeit is bemutatják.
Tariné Beregi Judit elmondta, hogy az érintett szülőknek a pedagógiai intézet tanulási képességet vizsgáló szakértői és rehabilitációs bizottsága térítésmentesen juttatja el a kiadványt, amely egyrészt a szülőklub előadói írásait tartalmazza. A könyv szerzői között neves szakemberek találhatóak. Példaként említette Oláh Róza gyermekpszichiátert, Stefanik Krisztina, Bozsikné Víg Marianna és Csepregi András pszichológusokat, illetve Őszi Tamásnét és Gécziné Szentesi Juliannát, akik gyógypedagógusok.
A kiadvány fontos része, hogy hasznos információkat tartalmaz az intézményi elérhetőségekről, igénybe vehető jogi lehetőségekről, további szakirodalmi ajánlásokról.