A korábbi években Zágrábban, Splitben és Pulában üzemeltek nyomáskiegyenlítő kamrák, 2007-ben Zárában (Zadar) és Dubrovnikban helyeztek üzembe egy-egy új készüléket, idén pedig Crikvenicán is üzemel már az életmentő berendezés. A Horvát Idegenforgalmi Közösség budapesti képviseletének tájékoztatása szerint az évente regisztrált mintegy 70 ezer merülésből 30 esetben van szükség a mélységi dekompressziós betegség miatt nyomáskiegyenlítő kamrára.
A tavaly Zárában üzembe állított barokamrában egyszerre hat pácienst tudnak elhelyezni, sőt a berendezésnek egy előkamrája is van, amely az orvos bejutását is lehetővé teszi a benti nyomás kiegyenlítése után. Ezt a nyomáskiegyenlítőt egy utánfutóra szerelt konténerben alakították ki, így szükség esetén a búvárbalesetek helyszínére is lehet szállítani.
A Horvátországban érvényes jogi szabályozás szerint az országban csak érvényes engedélyekkel lehet merülni. A 365 napra érvényes búvárigazolvány ára 100 kuna (mintegy 3300 forint), az engedélyezett egyéni víz alatti kutatótevékenységekre szóló engedély egy évre 2400 kunába kerül.
Ha valaki a bejegyzett búvárközpontok egyikének közreműködésével végez merülést, nincs szükség az egyéni merüléshez külön engedélyre. A különleges körzetekben azonban az egyéni merüléshez szükséges engedéllyel sem lehet búvárkodni, a horvát kulturális minisztérium által védelem alá helyezett körzetekben kizárólag az erre felhatalmazott búvárközpont kíséretében van erre lehetőség.