Többek között ez is elhangzott a magyar válogatottal együtt 20 gárdát felvonultató rendezvény sajtótájékoztatóján.
Sterbenz Tamás, az MKOSZ főtitkára elmondta, korábban Szolnok és Szombathely neve merült fel lehetséges helyszínként, ám egyik város önkormányzatával sem sikerült megállapodni.
A főtitkár reményei szerint a hazai rendezésű viadal a sportág utánpótlás-nevelési helyzetét is javíthatja.
Kósa Lajos, Debrecen polgármestere hangsúlyozta, a másik két helyszín által nyújtott lehetőségekkel – szállás, utaztatás, szervezés – szemben Debrecenben minden szempontból jobbak a feltételek.
A polgármester kiemelte, hogy a városnak 2001 óta ez a 13. világversenye, így a munka dandárját végző Debreceni Sportcentrum Kht. munkatársai igen kipróbált csapatot alkotnak.
"Emellett természetesen városmarketing szempontból is fontos volt, hogy Debrecen felvállalja a rendezést, hiszen véleményünk szerint – amelyek mérésekkel is alátámaszthatók – a sportmarketingen keresztüli városmarketing hatékonyabb, ráadásul jobb ügyet is szolgál" – nyilatkozta Kósa Lajos.
A torna költségvetése 82,5 millió forint, amelyhez Debrecen városa legfeljebb 30 millió forinttal, illetve a létesítmények – két helyszínen, az Oláh Gábor utcai sportcsarnokban és a Hódos Imre Rendezvénycsarnokban lesznek a mérkőzések – térítésmentes rendelkezésre bocsátásával járul hozzá.
Lakosa Zsolt, a magyar válogatott szövetségi edzője úgy véli, a magyar csapat csoportbeosztása viszonylag kedvezőnek mondható, így bejuthat a nyolc közé, ami siker lenne.
A magyar válogatott csoportmérkőzései:
péntek, 18:15 ó: Magyarország–Finnország (Hódos Imre Rendezvénycsarnok)
szombat, 20:30: Grúzia–Magyarország (Oláh Gábor utcai sportcsarnok)
hétfő, 18:15: Magyarország–Dánia (Oláh Gábor utcai sportcsarnok)
kedd, 18:15: Szlovákia–Magyarország (Hódos Imre Rendezvénycsarnok)
A torna első két helyezettje szerepelhet a jövő évi Európa-bajnokságon az A divízióban.