Cser Ágnes közölte: az adatvédelmi biztoshoz, az egészségbiztosítási és a munkaügyi felügyelethez, továbbá az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz fordult soron kívüli vizsgálatok elrendelését kérve, mert a kórházban a közalkalmazotti jogviszonyukért harcoló munkavállalók nagyobb csoportját "üldözik, zaklatják".
Hozzátette: a betegjogok is sérülnek, mert "hónapok óta a HospInvest Zrt. megbízottjai, idegenek járják a kórház osztályait, a rendelőintézet szakrendeléseit".
Az EDDSZ elnöke emellett a kórházi közalkalmazottak képviseletében közleményben arra szólította fel a HospInvest Zrt.-t, hogy közölje a valós adatokat az aláírt munkaszerződésekről, "ugyanis a kórházvédők bemutatták a 721 alá nem írt szerződést". Ha a zrt. ennek nem tesz eleget, az EDDSZ polgári peres eljárásban szerez érvényt a közalkalmazottakat is megillető személyiségi jogok védelmének - tette hozzá.
Egerben egyelőre számháború zajlik a kórház üzemeltetését elnyert HospInvest Zrt. és az átvételt megakadályozni igyekvő "kórházvédők" között. Mindkét fél 700 körüli dolgozóra hivatkozik, a Hospinvest azt állítja, ennyien aláírták a munkaszerződést, a "kórházvédők" szerint ennyien megtagadták, miközben a kórházban 1200 a dolgozók létszáma.
A sajtótájékoztatón jelen lévő orvosok közül Pócs Alfréd és Kulcsár Dániel az orvosi felelősség miatt szeretné tudni, dolgoznak-e egyáltalán orvosok szeptembertől a kórházban, kikhez mennek majd be a betegek, kik végzik el a műtéteket. A 140 orvos közül ugyanis 120-an biztosan nem dolgoznak majd a HospInvesttel - tették hozzá.