A hasadékra véletlenül, a Dachstein-hegység gleccserébe "vájt" jégpalota kialakítása közben bukkantak rá. A szakadék természetes módon képződött, és belsejében hatalmas, nyolcvan centiméter átmérőjű jégkristályok láthatók. A palota jégművészei egyfajta ökörszemablakot vágtak a hasadék oldalába, a látogatók azon keresztül - fejüket kidugva - kukucskálhatnak be a résbe.
Gleccserhasadékok általában akkor alakulnak ki, ha a jégfolyam természetes mozgását valami - például egy szikla kitüremkedése - megakadályozza a mélyben, vagy ha több gleccser egymásba torkollik. A hegymászók különösen azért tartják veszélyesnek és alattomosnak ezeket a réseket, mert gyakran hó borítja a tetejüket, és így észrevehetetlenek. Évente több tucat alpinista zuhan gleccserhasadékba, nem egyszer halálosan megsebesülve. Legutóbb augusztus elején, a Himalája nyugati nyúlványát képező Nanga Parbat megmászása közben vesztette életét egy hegymászó - a dél-tiroli Karl Unterkircher - gleccserszurdokban.
A Dachstein-jégpalota önmagában is egyedülálló turistalátványosság, amely a gleccser legbelsejét tárja fel az érdeklődők előtt. Több mint egy éven át készült, mások között kínai jégművészek közreműködésével.