Őrzési feladatok betanított munkásoknak
Elsősorban betanított munkát, például őrzési feladatokat végezhetnének azok a fiatalok, akik nem érettségivel, hanem például szakmunkás-képesítéssel kerülnének a rendőrséghez - mondta Bencze József altábornagy, országos rendőrfőkapitány egy hétfői háttérb
2008. szeptember 15. hétfő 16:34 - Hírextra
Augusztus közepén Draskovics Tibor igazságügyi és rendészeti miniszter jelentette be: kész enyhíteni a feltételeken, hogy a mainál sokkal több roma fiatal kerüljön be a rendőrségre.
A miniszter akkor rámutatott arra, hogy a bekerüléshez előírt középfokú végzettség követelménye sokakat - adott esetben éppen a rendőri pálya iránt érdeklődő roma fiatalokat - kizár ebből a lehetőségből.
"Az egyik lehetséges megoldás az, hogy be lehessen kerülni a rendőrség kötelékébe az eddiginél alacsonyabb iskolai végzettséggel is, olyan státusba, ami nem teszi lehetővé a rendőri intézkedések teljességének alkalmazását a szükséges végzettség hiányában, ámde a gyakorlati tapasztalatszerzést igen, és mellette természetesen meg lehet szerezni a szükséges képesítést" - mondta Draskovics Tibor, hozzátéve: gondolkodnak azon, ennek milyen pontos szabályait alakítsák ki.
Draskovics Tibor arról is beszélt augusztusban, hogy 150-200 fővel növelné a körzeti megbízottak (kmb) számát. A kmb-sek azon a 100-110 településen állnának szolgálatba a legkésőbb jövő tavaszig, ahol az utóbbi időben megszaporodtak a vagyon elleni, a közrendet, közbiztonságot veszélyeztető jogsértések és emiatt állandó rendőri jelenlétre lenne szükség.
Bencze József országos rendőrfőkapitány hétfőn azt mondta: 150 fővel növeli meg a kmb-sek létszámát a hátrányos helyzetű településeken, és elindítják a programot, amely megkönnyíti a bekerülést a rendőrséghez.
Olyan szerződéses kollégák felvételében gondolkodnak, akik nem érettségi után, hanem általános iskola vagy szakmunkásképző elvégzése után kerülnek a rendőrséghez, ahol betanított munkát - elsősorban őrzési feladatokat - végeznének, korlátozott hatáskörrel - jelentette ki.
Mint mondta, még ebben az évben szeretnék elindítani ezt a programot, amely nyitva állna mind a roma, mind a nem roma származású fiatalok előtt.
Forrás: MTI