Nem bontják fel a HospInvesttel kötött szerződést
Nem bontja fel az egri kórház vagyonkezeléséről és működtetéséről szóló szerződést a HospInvest Zrt.-vel a hevesi megyegyűlés - erről közleményben tájékoztatta Sós Tamás, az önkormányzat szocialista elnöke kedden az MTI-t.
2008. szeptember 16. kedd 20:55 - Hírextra
A Heves Megyei Bíróság hétfőn jogerősen hatályon kívül helyezte a megyei önkormányzat azon határozatát, amely a HospInvest Zrt.-t nyilvánította az egri kórház vagyonkezelésére kiírt pályázat győztesévé.
A bíróság azzal indokolta döntését, hogy a HospInvest pályázati dokumentációjához csatolt banki igazolás nem felelt meg a pályázati kiírásban foglaltaknak. Vagyis abból egyértelműen nem megállapítható, hogy a cég számláján 2005. január 1-jétől, vagyis a kiírásban megjelölt időponttól, nem volt sorban állás.
"A Heves Megyei Önkormányzat nem bontja fel a szerződését a HospInvest Zrt.-vel, mivel ez a felelős, jó döntés. Ez a döntés jó a kórházban dolgozóknak, jó a megyében gyógyulni vágyóknak" - fogalmazott keddi közleményében Sós Tamás.
Mint írta, a megye akkor hoz felelős politikai döntést, ha annak adja át az intézmény üzemeltetését, aki a legjobb feltételeket kínálja. Ez a pályázat alapján a HospInvest Zrt., hiszen vállalja valamennyi dolgozó továbbfoglalkoztatását 15 százalékos fizetésemelés mellett, valamint 6 milliárd forint értékű fejlesztés végrehajtását az intézményben - tette hozzá.
Kitért arra, hogy csak a dolgozók egy szűk rétege kezdett éhségsztrájkot az intézményben a szerződés felbontása érdekében.
"Nekem azonban a megyei közgyűlés elnökeként valamennyi kórházi dolgozó és megyében élők szempontjait kell mérlegelnem, hiszen a megye valamennyi lakójáért tartozom felelősséggel" - szögezte le Sós Tamás.
A szocialista vezetésű megyei önkormányzat március 25-én hagyta jóvá azt a szerződést, amelynek alapján a következő húsz évben a HospInvest Zrt. működtetheti a Markhot Ferenc Kórházat.
A Fidesz mindvégig azzal vádolta a megye szocialista vezetését, hogy a HospInvestre szabták a pályázatot. Civil szervezetek és a kórházi érdekképviseletek is több alkalommal tiltakoztak a funkcionális privatizáció ellen.
Orvosok és ápolók éhségsztrájkot kezdtek a kórházban. Azt követelik, hogy a megye bontsa fel a vagyonkezelési szerződést.
Sós Tamás már korábban bejelentette, hogy a megyegyűlés felülvizsgálati eljárást kezdeményez a Legfelsőbb Bíróságnál a Heves Megyei Bíróság ítélete ellen.
Az ítélet nem érinti közvetlenül a megye és a cég között létrejött kontraktust, annak felbontása polgári peres úton kezdeményezhető - tájékoztatták jogászok az MTI-t.
Forrás: MTI