A jegyző a felelős az ÁSZ-jelentés szerint
A jegyző személyes felelősségét állapította meg az Állami Számvevőszék (ÁSZ) jelentése a szekszárdi önkormányzat átfogó ellenőrzése során - közölte az ÁSZ főigazgató-helyettese a jelentést ismertető szerdai sajtótájékoztatón a városban.
2008. szeptember 17. szerda 14:57 - Hírextra
"A polgármesteri hivatalban a költségvetés tervezési és a zárszámadás-készítési folyamatok, valamint a gazdálkodási, a pénzügyi-számviteli és a folyamatba épített ellenőrzési feladatok szabályozottságának hiányosságai magas kockázatot jelentettek a feladatok szabályszerű végrehajtásában, a kontrollok működésének megbízhatósága a megfelelő belső szabályozás hiányában gyenge volt" - jelentette ki Sepsey Tamás.
Hozzátette: javasolták a fegyelmi felelősségre vonást, miután az előzetes és utólagos vezetői ellenőrzés rendszerével kapcsolatos helyi szabályozás hiányzott.Haag Éva alpolgármester közölte: a közgyűlés megindította a fegyelmi vizsgálatot, amely hivatalvesztéssel zárult a jegyző számára.
Sepsey Tamás megállapította: a korábbi évekre jellemző hosszú távú eladósodási folyamattal, vagyonfeléléssel szemben a 2008. évi adatok szerint "elindult a kilábalás", a 2007-ben történt kötvénykibocsátás konszolidálta a helyzetet.
Figyelmeztetett ugyanakkor, hogy a 2 milliárdos "mentőöv" törlesztésének forrásait meg kell teremteni, tervszerű, tudatos fejlesztési politikára van szükség.Elmondta: az önkormányzat nem készült fel eredményesen az európai uniós források igénybevételére és felhasználására, hiányzott az önkormányzati szintű feladatok meghatározása és azok ellenőrzési és felelősségi szabályozása.
Az e-közigazgatás terén Szekszárd informatikai rendszere már második szintű, ebben tehát nincs lemaradás a főigazgató-helyettes szerint, kifogásként jelölte azonban meg, hogy az 5 millió forintos szerződések adatait nem jelölték meg, illetve hiányolta a költségvetési beszámolók szöveges indoklásának közzétételét.
A korábbi ellenőrzések során tett javaslatok 60 százalékát hasznosította az önkormányzat, azonban nem történt érdemi előrelépés a gazdálkodási és a pénzügyi-számviteli feladatok ellátásának szabályozottságában, a belső kontrollrendszer működésében, ezért javasolták a jegyző felelősségre vonását.
Forrás: MTI