2024. november 22. - Cecília

A kormány elfogadta

A kormány elfogadta a távhő-kompenzációról szóló rendeletet - közölte Budai Bernadett az MTI kérdésére a kormányszóvivői tájékoztató után szerdán. Várhatóan külön igénylés nélkül, a novemberi számlában jelenik meg először a távhőtámogatás.
2008. szeptember 24. szerda 15:53 - Hírextra
Várhatóan külön igénylés nélkül, a novemberi számlában jelenik meg először a távhőtámogatás. Az új rendszer október 1-jén lép hatályba, a szolgáltatók az ezt követően a kiadott számlákban érvényesítik először az új támogatási rendszert.

Az új támogatási rendszerben minden érintett háztartás kap támogatást, azok is, amelyeknek eddig szociális alapon nem járt. Ezek októbertől havonta 1150 forintos kompenzációt kapnak, de csak a fűtési szezon hat hónapjára.

E csoporton kívül négy kategóriát határoz meg a kormányrendelet. Az ide tartozók nem előre meghatározott, hanem fogyasztás alapú támogatásban részesülnek majd. A legszegényebbek - ahol a fogyasztási egységre jutó jövedelem nem éri el a 57 ezer forintot - gigajoule-onként 2184 forintot kapnak. Ez az összeg kategóriánként arányosan csökken az öregségi nyugdíjminimumhoz viszonyítva.

Az MTI úgy tudja, a távfűtéses lakásban élőknek nem kell külön igényelniük a támogatást, hiszen az eddigi rendszer alapján automatikusan megkapják. Ez azokra is vonatkozik, akiknek eddig nem járt a támogatás. Igénylést csak akkor kell benyújtani, ha változik a család vagy az igénylő jövedelmi helyzete.

László Tamás, a Fidesz országgyűlési képviselője szerdai sajtótájékoztatóján azt mondta, sem a most elfogadott távhő-kompenzációról szóló rendelet, sem az úgynevezett Robin Hood-adó nem enyhíti a távhőt használó több százezer család problémáit, és azt csak a Fidesz által javasolt, 20-ról 5 százalékra történő áfacsökkentés oldhatná meg.

A fideszes politikus kiemelte: javaslatuk havi 3.500-4.000 forint spórolást jelentene családonként, míg a szerdán elfogadott kormányrendelettel a probléma továbbra is "levegőben lóg".
Az ellenzéki politikus szerint a távhő magas ára azt eredményezi, hogy a legszegényebb családoknál a jövedelem 60 százalékát elviszi a rezsiköltség, míg a kormány kompenzációra irányuló szándékai, illetve az olyan program, mint például a panelprogram, nemzetgazdasági szempontból kis hatékonyságú és előkészítetlen. László Tamás hozzátette: a gázár-kompenzáció minden évben egyre kevesebb: 2006-ban 200 milliárd forint volt, idén már csak 82 milliárd forint.
Forrás: MTI
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Belföld témában
Ön megbuktatná a Fidesz-kormányt?
Igen
Nem
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását