A fenyegetések mögött a titkosszolgálat sejlett fel
Almássy Kornél feleségét és az MDF mellette álló tagjait is többször megfenyegették, mielőtt a demokrata fórum alelnöke úgy döntött, visszalép az elnökjelöltségtől. Erről Almássy Kornél csütörtökön délután számolt be újságíróknak Budapesten.
2008. szeptember 25. csütörtök 18:51 - Hírextra
A politikus szeptember 12-én lépett vissza az elnökjelöltségtől, és azóta nem nyilatkozott ennek okairól. A politikus biztonsági őrökkel érkezett a sajtótájékoztatóra, amelyen nyilatkozatot olvasott fel. Ebben hangsúlyozta: az őt ért fenyegetések mögött "a hatalom, a titkosszolgálat sejlett fel, új értelmet adva, sokkal fenyegetőbbé téve a korábbi eseményeket is".
Almássy közölte: célja továbbra is egy erős és független jobboldali párt építése, és azt kéri az MDF szombati országos gyűlésének résztvevőitől, hogy minden fenyegetés ellenére szavazzanak nemmel Dávid Ibolya elnökké választására.
A visszalépését megelőző eseményeket felidézve Almássy Kornél elmondta, hogy Balla Györgyöt, az MDF Somogy megyei elnökét az országos választmány ülése előtti péntek este valaki elvitte otthonról, és egészen szombat reggelig nem tudták, mi történt vele. Később kiderült, hogy Balla György családi vállalkozásába zárás előtt belépett egy fegyveres, kommandós egyenruhát viselő, NBH-s jelvénnyel rendelkező férfi, és felszólította, hogy kövesse. Nem vihetett magával semmilyen kommunikációs eszközt, egy idegen lakásra mentek, ahol a fegyveres férfi csak reggel 6 órakor vitte haza, és az aznapi választmányi ülésre vezető úton is követték. Almássy Kornél arról is beszámolt, hogy még a nyár elején a gyermekeivel az óvodába érkező feleségéhez egy ismeretlen férfi odalépett, és azt mondta: pontosan tudja, mikor, hol van a két kisfia, és el akart beszélgetni vele Almássy Kornél politizálásáról.
A politikus elmondta: a kampány elején többször jelezték felé Dávid Ibolya párton belüli támogatói, országosan ismert politikusok, hogy "legyek óvatosabb, gondoljam újra a jelöltséget és lépjek vissza, ha az édesapám cégének a prosperitását a jövőben is meg szeretnénk őrizni".
Mint mondta, augusztus elején fordult az UD Zrt-hez, hogy vizsgálják át lakását, mert élt benne a gyanú, hogy lehallgatják. Újságírói kérdésre elmondta, hogy az UD részéről nem Tóth Jánossal, hanem Horváth Józseffel találkozott az Európa kávéházban. Lakását átnézték, de nem találtak benne lehallgató berendezést. A munkáról eddig még nem kapott számlát - közölte.
Felidézte, hogy szeptember 12-én, pénteken reggel egy titkosszolgálati eszközökkel készített felvétellel próbálták rávenni, hogy lépjen vissza az elnökjelöltségtől. Ugyanezen a napon felesége ellen, aki három éve gyesen van két gyermekükkel, rendkívüli APEH-vizsgálatról szóló küldeményt kézbesítettek, nyilvánvalóan a megfélemlítés szándékával.
Arról is beszámolt, hogy szombat reggel - mielőtt a visszalépéséről szóló végleges döntést meghozta - azt a hírt kapta, hogy az aznapi országos választmányi ülésen megjelentek a titkosszolgálat emberei, fegyverüket láthatóvá téve, headsettel a fülükben. Felszólították a tagokat, hogy kapcsolja ki mindenki a telefonkészülékét, mert ha nem, akkor a telefon tönkremegy, és el fognak veszni belőle az adatok.
A pénteki zsarolás, amit akkor határozottan visszautasítottam, a gyerekeim és a feleségem megfenyegetése, az MDF Somogy megyei elnökét és más mellettem álló MDF-eseket ért támadás, az MDF országos választmányán részt vevő fegyveresek jelenléte együtt "ekkor már a hatalom és annak egyik legfélelmetesebb szerve általi közvetlen fenyegetéssé vált, amely a családomat, barátaimat személyükben fenyegette, miközben nekem nem voltak eszközeim a megvédésükre" - fogalmazott Almássy Kornél. Közölte, azért lépett vissza, mert a politikai ambícióinál lényegesebb volt a családja és barátai biztonsága. Hozzátette: sok mindenre fel volt készülve, de ilyenekre nem.
A politikus elmondta: azért várt eddig a megszólalásával, mert végig kellett gondolnia, hogy ezek után még részt kíván-e venni a hazai közéletben. Mint mondta, élete két legnehezebb hete áll mögötte.
Elmondta: idő kellett ahhoz is, hogy megszervezze családja, barátai védelmét.
Almássy Kornél a sajtótájékoztatón kérdéseket tett fel, mint mondta, a közvélemény bölcsességére bízza a válaszokat. Ezek között szerepelt, hogy: "én nem figyeltettem meg Dávid Ibolyát, ugyanakkor hogyan kerül az ő kezébe csak titkosszolgálati eszközökkel megszerezhető hangfelvétel". Hozzátette: ha Dávid Ibolya jogkövető ember és megdönthetetlen bizonyítékai voltak, akkor a hangfelvételt vajon miért az ő megzsarolására használta fel, és miért csak ennek sikertelensége után fordult az ügyészséghez, két nappal a hanganyag kézhezvétele után.
Almássy Kornél arra is kíváncsi, hogy Dávid Ibolya miért nem beszél a "homályos hátterű" Tisztelet Társaságáról, valamint arra, hogy kinek és kiknek állt érdekében akár ilyen eszközökkel is megakadályozni, hogy a tisztújítás után egy független, erős jobboldali MDF álljon fel.
A politikus közölte: biztos abban, hogy "annak a kormánynak és segítőinek, akik ilyen, a kommunista időket idéző eszközöket alkalmaznak, hamarosan távozniuk kell". Kérdésre válaszolva elmondta, hogy jogi képviselő vizsgálja annak lehetőségét, hogy milyen lépéseket tesznek az ügyben, erről pénteken tájékoztatja majd a sajtót.
Azt is közölte, nem lép ki az MDF-ből, a pártnak szombatig mindenképpen az alelnöke és a budapesti választmány tagja is.Ugyancsak kérdésre válaszolva mondta el, hogy Dávid Ibolyával közvetítők útján folytatott megbeszéléseket, amelyet egy személyes beszélgetés zárt le az országos választmányi ülés előtt. Mint mondta, szó volt arról, hogy lehetnek további hangfelvételek, és azt kérték, lépjen vissza, "mert különben a fenyegetések folytatódnak és a lejáratási kampány személyemmel szemben folytatódik".
Forrás: MTI