A kormány nem harcol
A kormány nem harcol igazán a korrupció ellen, nem tesz meg mindent annak visszaszorításáért - hangsúlyozta a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) szóvivője csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján.
2008. szeptember 25. csütörtök 12:08 - Hírextra
Halász Zsuzsa emlékeztetett arra, hogy a Transparency International a kedden közzétett legfrissebb korrupciós listáján Magyarország a 47. helyen áll Jordániával és a Zöldfoki-szigetekkel holtversenyben. Egy év alatt 8 helyet csúszott vissza az ország - mutatott rá a szóvivő.
Mint elhangzott, 2007 júliusában kormányhatározat született arról, hogy az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium vezetésével egy 18 tagú testület dolgozzon ki korrupcióellenes stratégiát, ami meg is történt. A KDNP szóvivőjének tájékoztatása szerint ugyanakkor ez nem került a kormány asztalára, és a beígért társadalmi vitáról sincs semmi hír.
Az ellenzéki pártszóvivő felszólította Draskovics Tibor igazságügyi és rendészeti minisztert, számoljon be arról, mi történt a tavalyi év végére elkészült korrupcióellenes stratégia nyomán. A KDNP megítélése szerint a kormánynak nem érdeke, hogy elkészüljön egy korrupcióellenes program, és az a kabinet célja, hogy a hátralévő kormányzati időben további közpénzeket tudjon kimenteni a magyar gazdaságból.
Halász Zsuzsa tudomása szerint több Magyarországon működő nagykövetség is nemtetszését fejezte ki a jelenlegi korrupciós helyzet miatt, és azt is kilátásba helyezték, hogy cégeik emiatt kivonulnak a magyar gazdaságból. Hozzátette: a korrupciós ráta Magyarországon 25 százalékos, ami annyit jelent, hogy a beszerzésekért és a megrendelésekért ennyivel többet kell fizetni.
A szóvivő megjegyezte: a miniszterelnök Megegyezés című írásában tért ki arra, hogy meg kell változnia a társadalmi kultúrának.
"Azt gondoljuk, hogy elsősorban a hatalomgyakorlási kultúrának kell megváltoznia, nem kell ellopni a pénzt, szankciókat kell bevezetni a korrupció ellen" - fogalmazott Halász Zsuzsa.
A KDNP szerint a kormány hozzáállása a korrupcióhoz olyan, mint a szocializmusban a "permanens osztályharc". Hozzátette, hogy jelenleg "permanens korrupció elleni küzdelem" folyik, aminek nyilvánvalóan se vége, se hossza, csak szavakat jelent.
Forrás: MTI