45. The Rascals: People Got To Be Free
44. EMF: Unbelievable
43. Dire Straits: Money for Nothing
42. Elton John: Bennie And The Jets
41. Poison: Every Rose Has Its Thorn
40. REO Speedwagon: Can't fight this feeling
39. Heart: Alone
38. Mr. Mister: Broken Wings
37. Paul McCartney & Wings: Coming Up (Live At Glasgow)
36. Van Halen: Jump
Az Unbelievable mókás nóta, mi titokban szeretjük. Nyolcvanas évek vége, kilencvenesek eleje - a rock és a gépies groove-ok frappáns kombinációja. Eszméletlenül hangos kolompokkal. De a Money For Nothing tényleg jobb nála (az megvan, hogy Sting vagyonát ez a dal is gyarapította? Vendégénekesként ugyanis lusta volt új dolgot kitalálni, így az I Want My MTV sort a Don't Stand So Close To Me dallamára énekelte - és ezért társszerzőként ő is kapott a dal jogdíjaiból...). A Jumpnak teljesen jogos helye van a Top 50-ben, még akkor is, ha emiatt a Van Halent mindenki popos stadionrock-csapatnak vélte egy időben. Kissé tévesen.
35. John Cougar: Jack And Diane
34. Men At Work: Down Under
33. Don McLean: American Pie (Parts I & II)
32. Elton John: Crocodile Rock
31. The Rolling Stones: Honky Tonk Women
30. The Elton John Band: Philadelphia Freedom
29. Rick Springfield: Jessie's Girl
28. Rod Stewart: Maggie May/Reason To Believe
27. Rod Stewart: Da Ya Think I'm Sexy
26. The Human League: Don’t You Want Me
25. Lifehouse: Hanging by a Moment
24. Queen: Crazy Little Thing Called Love Érdekes szereplők vannak ebben a menetben: Elton John és Rod Stewart kétszer is (ősrockerek ők, akármilyen nehéz is ezt ma már elhinni róluk), bár a kedvenc kakukktojásunk a Human League. A nóta amúgy remek, a korai brit szintipop gyöngyszeme, a szöveg finom humorát is külön díjazzuk - de egy olyan listán, ahol a Queen is szerepel, meglepő. Poénvonalon pedig ajánljuk mindenki figyelmébe az ausztrálok (másik) nagy dobását, a Men At Worköt: a Down Under meglepően kedves dalocska. Bár nem az a kimondott kemény rock.
23. Pink Floyd: Another Brick in the Wall (Part II.)
22. Paul McCartney & Wings: My Love
21. Three Dog Night: Joy To The World
20. Phil Collins: Another Day in Paradise
19. John Cougar: Hurts So Good
Ez is vicces blokk: komolyan Phil Collins és Pink Floyd egymás közvetlen közelében? Mindkét dalt imádjuk, de elbeszélgetnénk a lista szerkesztőjével.
18. Foreigner: Waiting for a Girl Like You
17. Sinéad 'O Connor: Nothing Compares 2 U
16. The Knack My Sharona
15. The Steve Miller Band: Abracadabra
14. Joan Jett and the Blackhearts: I Love Rock N' Roll
Ki gondolta volna, hogy a funk hercegeként ismertté vált Roger Nelson (Ismertebb, De Már Nem Használt Nevén Prince, Aki Imád Hosszú És Bonyolult Neveket Adni Magának) szerzeménye, a Nothin Compares 2 U majdnem olyan sikeres lesz, mint a rockercsibe-vallomás I Love Rock N' Roll? Mi nem fogadtunk volna rá nagy tételben, és lám. Ne tessék félreérteni: remek szerelmes dal, az ír botrányhősnő zseniálisan énekli, de rock? Hmm.
13. John Lennon: (Just Like) Starting Over
12. J. Geils Band: Centerfold
11. Blondie : Call Me
10. The Beatles: I Want To Hold Your Hand
9. Nickelback: How You Remind Me
8. Queen: Another One Bites the Dust
7. Wings: Silly Love Songs
6. The Police: Every Breath You Take
Érdekes, a New Wave milyen erős hatásokkal volt a világra: a Centerfold is inkább újhullámos rock, a Blondie egyértelműen besorolhatatlan, az Another One Bites the Dust basszustémáját nem kevés rapper nyúlta le, a Police legismertebb szerelmes dala is megihlette a hip-hop műfaját (kérném az Elestem a motorommal című számot - ez állítólag annak idején elhangzott egy rádióban)... És a Beatles is megkerülhetetlen: egy nóta közösen, egy Lennon és egy McCartney (Wings) - ez a két fickó tudott valamit.