Az MDF nemzeti konszenzust akar
A Magyar Demokrata Fórum (MDF) az elodázhatatlan reformok véghezvitelére a nemzeti konszenzus elérését tűzi zászlajára 2009-ben - jelentette ki Herényi Károly, a párt parlamenti frakcióvezetője szerdán Nyíregyházán sajtótájékoztatón.
2008. december 17. szerda 14:33 - Hírextra
Az MDF szorgalmazni fogja, és mindent meg kíván tenni azért, hogy az átalakítás legfontosabb kérdéseiben szülessen megegyezés a pártok között, és a nemzeti minimum garantálja a reformok megvalósítását - hangsúlyozta a politikus.
Magyarázatként hozzátette: a szükséges reformok választási ciklusokon átívelőek, azokat következetesen végre kell hajtani, bármelyik politikai erő kerüljön is hatalomra a szavazatok alapján.
A frakcióvezető konszenzust igénylő kérdésként említette az euró bevezetését. Emlékeztetett arra, hogy az MDF már a nemzeti gazdasági csúcson szorgalmazta az eurózónához való minél hamarabbi csatlakozást, hiszen szerinte "a támadható forint, a sebezhető hazai pénzügyi rendszer rendkívül sokba kerül".
Herényi Károly hozzáfűzte: az MDF bízik a konszenzus elérésében, és abban, hogy valamennyi parlamenti párt több bölcsességgel, alázattal és együttműködési szándékkal viszonyul majd a nemzeti minimum eléréséhez.
Pártja második legfontosabb újévi feladataként említette a korrupció elleni küzdelmet. Elodázhatatlannak nevezte a korrupció visszaszorítását, amire - mint megjegyezte - az MDF már korábban lépéseket sürgetett.
Kitért a Gripen vadászgépek beszerzésénél felvetődött gyanúsításokra, megemlítve, hogy az üggyel kapcsolatba hozottak nem szólaltak meg, és a megindított vizsgálat is "kezd kifulladni", bár - tette hozzá - az MDF nem fog engedni.
A pártok és a választási kampányok finanszírozásának rendbetételét ugyancsak követelményként fogalmazta meg a parlamenti frakcióvezető.
Herényi Károly a sajtótájékoztatón a 2008-as esztendőről úgy vélekedett: a Fidesz által kezdeményezett népszavazás rendkívül sokat ártott az országnak, és a kisebbségi kormányzás sem váltotta ki a politikai kultúra színvonalának emelkedését, a pénzügyi válság pedig a legfelkészületlenebb és a legkiszolgáltatottabb helyzetben érte Magyarországot. Hozzáfűzte: a politikai csatározás tovább súlyosbította a helyzetet, ráadásul a kihívásokra nem volt megfelelő válasza az országnak.
Forrás: MTI