Ez is jól kezdődik: egy buzi pap imádkozik majd Obamáért
Az amerikai Gene Robinsont, az első felszentelt homoszexuális püspököt választották ki arra, hogy imádkozzék az Egyesült Államok megválasztott elnökének beiktatása alkalmából tartandó rendezvények nyitóceremóniáján.
2009. január 15. csütörtök 06:25 - Hírextra
A rendezvényt Washington egyik legfontosabb emlékművénél, a Lincoln-emlékműnél tartják január 18-án, két nappal a tervezett hivatalos beiktatás előtt. Ugyanezen emlékműnél mondta el híres, "Van egy álmom" kezdetű beszédét 1963-ban a neves fekete polgárjogi harcos, Martin Luther King jr.
Clark Stevens, a beiktatási ceremóniát szervező bizottság szóvivője megerősítette, hogy az imádságra Robinsont választották ki. Azt is elmondta, hogy Robinson episzkopális (anglikán) püspök a választási kampány során tanácsokkal látta el Obamát.
Robinson kiválasztásával Obama csapata csillapítani akarta a homoszexuális közösség részéről érkező kemény kritikát. A melegek felháborodottan tiltakoztak, amikor megtudták, hogy a január 20-i beiktatási ceremónián a fő imádságot Rick Warren mondja el, aki a kaliforniai Lake Forestben a Saddleback Church nevű konzervatív neoprotestáns vallási közösség alapítója és főpásztora, és aki ellenzi, hogy az azonos nemű párok ugyanolyan jogokat kapjanak, mint a különneműek. Ezenkívül támogatta a Kaliforniában novemberben népszavazásra bocsátott javaslatot, amely kimondja, hogy a házasság férfi és nő között létrejövő kötelék.
Gene Robinson püspökké szentelése megosztotta az anglikán egyházat az Egyesült Államokban és más országokban is, ami oda vezetett, hogy több episzkopális gyülekezet elszakadt az egyháztól.
Obama csapata azt is bejelentette, hogy január 21-én, a beiktatás alkalmából először egy nő, Sharon Watkins, a Krisztus Tanítványai Egyház elnöke mond szentbeszédet a washingtoni Nemzeti Katedrálisban.
Watkins, aki egy 700 ezres felekezet tagja, elmondta, mit vár az üzenetétől: "Higgyünk valami nagyobban, mint mi magunk, és egyikünk se feledkezzen meg arról, hogy a közösségek építésében együtt kell működnünk felebarátunkkal".
Forrás: MTI