Gimilabor
Öt fővárosi középiskola diákjai ismerkednek a modern biológia és a biotechnológia gyakorlati módszereivel január végéig a Budapesti Corvinus Egyetem Növényélettan és Növényi Biokémia Tanszékén létrehozott "Gimilaborban" - közölte az intézmény az MTI-vel.
2009. január 24. szombat 10:00 - Hírextra
A tanszék az Apponyi Albert pályázaton nyert támogatás segítségével a mindennapokat minden eddiginél jobban meghatározó természettudományokat, különösen a modern biológiát szeretné a középiskolásokhoz közel hozni a kezdeményezéssel.
A felsőoktatási intézmény ennek érdekében együttműködési megállapodást kötött a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnáziummal, a József Attila Gimnáziummal, a Móricz Zsigmond Gimnáziummal, a Szent-Györgyi Albert 12 Évfolyamos Iskolával és a Szent Margit Gimnáziummal - olvasható az MTI-hez eljuttatott közleményben.
A Gimilaborban hat gyakorlat közül az érdeklődésüknek megfelelően választhatnak a középiskolai tanulók, annak alapján, hogy a molekuláris biológia melyik módszerére kíváncsiak. Többek között növények klónozását, génsebészetet, a genetikailag módosított növények kimutatását, mikróbák által meghajtott energiacella építését vagy DNS "szabását-varrását" próbálhatják ki a gyakorlatban.
Egy-egy négyórás alkalommal 14-18 tanuló dolgozik a tanszék hallgatói laboratóriumában. A munkát az adott kísérletet megalapozó biológiai ismereteket felelevenítő és kibővítő előadás előzi meg, a gyakorlatot a tanszék laboratóriumában fiatal oktatók és végzős hallgatók közreműködésével végzik a diákok. Az iskolák a tanulóiknak így olyan kísérletek elvégzését is lehetővé tehetik, amelyek iskolai körülmények között nem kivitelezhetők.
Forrás: MTI