Szekeres: az MSZP-nek vissza kell szereznie a bizalmat
Szekeres Imre szerint a MSZP márciusi kongresszusának érdemi szerepe van egyrészt abban, hogy jól válaszoljanak a világgazdasági válság miatt szükséges modellváltás kihívásaira, másrészt állást kell foglalnia a párt nyitottsága mellett lehetséges politika
2009. január 31. szombat 16:48 - Hírextra
A szocialista elnökhelyettes erről a Komárom-Esztergom megyei tisztújításon beszélt, ahol újraválasztották a jelenlegi elnököt, Lukács Zoltánt.
Szekeres Imre az MTI-nek elmondta: a kongresszusnak biztosítania kell a politikai feltételeit annak, hogy visszanyerjék azon választópolgárok bizalmát, akik korábban támogatták az MSZP-t. Ha a hitelességünket visszanyerjük, akkor visszaadjuk a párttagoknak, a helyi pártszervezeteknek azt az érzést, hogy egy erős, sikeres és baloldali értékek mentén politizáló párthoz tartoznak - fogalmazott.
Hozzátette: ehhez az kell, hogy a kongresszuson a vezetők megválasztásánál szempont legyen, az adott politikus milyen politikai tartalommal kívánja betölteni tisztségét, ki tud többet tenni az adott pozícióban, és az is fontos, hogy a politikai erőterek kiegyenlítsék egymást, a megválasztott politikusok képesek legyenek együtt dolgozni.
Az elnökhelyettes kitért arra is, ha a következő országgyűlési választásokon nem csak két párt jutna be a parlamentbe, hanem annak tagja lesz az SZDSZ és az MDF is, akkor megnő az esélye, hogy létrejöjjön olyan kormánykoalíció, amelynek az MSZP mellett tagja ez a két párt is.
Hangsúlyozta: hosszú választási időszak kezdődik az európai parlamenti választásokkal, a kongresszus pedig világossá fogja tenni, hogy az MSZP-nek az önkormányzati választás legalább olyan fontos, mint az országgyűlési, vagy az európai parlamenti választások.
Véleménye szerint az MSZP számára az élet magasra emelte a lécet. Ilyen bonyolult és gyorsan változó körülmények között még nehezebb konszolidálni a helyzetet és sikeresen kormányozni, de a kabinet által képviselt politika tisztességesnek, sőt szociáldemokratának mondható - vélekedett.
Forrás: MTI
Addig, amíg az állampolgárok szelektálása aszerint történik, hogy hányadik helyet foglalja el az illető az ország leggazdagabb emberei között, remélem remény sem lesz rá.
Pl. a 3. leggazdagabb emberrel nem akasztunk bajuszt, a többivel meg majdcsak lesz valami.
Nagyon nem tetszett ez a kifejezés, főleg azért nem, mert az a bizonyos ember túl sok embertársa életét teszi tönkre. Ez pedig nem véletlen.
A korrupció megszüntetését valahol fent komolyan el kellene kezdeni. Itt kezdődik a bizalom kérdése.