A Labour most kimutatott támogatottsága alig öt ponttal haladja meg az örök harmadiknak számító Liberális Demokratákét, akikre a vasárnap ismertetett felmérés szerint 21 százaléknyian voksolnának.
A közvélemény-kutatásból kiderül az is, hogy a legutóbbi választásokon, 2005-ben a Munkáspártra szavazók táborából 17 százalék most a konzervatívokra adná voksát a következő választáson. A megkérdezettek háromnegyede szerint a kormánypárt megítélésén az sem változtatna, ha Gordon Brown miniszterelnök távozna tisztségéből.
Az egyébként is hosszú ideje jelentős támogatottsági hátrányban lévő Munkáspárt népszerűségét tovább gyengítették az elmúlt hetek belpolitikai botrányai. A legnagyobb ezek közül az az "obszcénnak" és kormánypárti körökben is alaptalannak minősített, részleteiben múlt vasárnap kiszivárogtatott email-hadjárat, amelyet Brown egyik legközelebbi munkatársa tervezett a konzervatívok magas rangú politikusainak lejáratására.
Damian McBride, a kormányfő stratégiai és tervezési stábjának azóta lemondott vezetője elsősorban szexuális kicsapongásokkal javasolta kapcsolatba hozni a tory vezérkart. Az egyik sztori például arról szólt volna, hogy David Cameronnak, a Konzervatív Párt vezérének és miniszterelnök-jelöltjének egyetemi évei során "nemi úton terjedő betegsége" volt. Az elterjesztésre szánt pletykák között szerepelt az is, hogy az egyik konzervatív alsóházi képviselőnő "egyéjszakás kalandba" bocsátkozott egy nős képviselőtársával, és szállodai hálószobájukban véletlenül hátrahagytak egy "szexuális segédeszközt".
Gordon Brown több napi halogatás után kínos és nyilvános bocsánatkérésre kényszerült az ügy miatt, ennek ellenére több tory politikus becsületsértési pert fontolgat a Munkáspárt ellen.