A terrorizmus egyenlő a szélsőjobbal?
A politikai terrorizmus egyértelmű személyi, szervezeti és eszmei összefüggésbe hozható a magyar szélsőjobboldallal és annak pártjával, a Jobbikkal - jelentette ki Gusztos Péter (SZDSZ) hétfőn napirend előtt a parlamentben.
2009. április 20. hétfő 16:05 - HírExtra
Mint mondta, a szélsőjobboldali politikusok nem egy megszólalásukban nyilvános politikai megrendelést fogalmaznak meg, erőszakos cselekmények végrehajtására.
Hozzátette: "nem lehet tudni, hogy a konkrét terrorcselekményekre ki adja ki a konkrét utasítást, de hogy a megrendelések kinek a szájából hangzanak el, azt valamennyien látjuk".
Gusztos Péter szerint szombaton a Jobbik egy újabb határt lépett át, hiszen, mint mondta, "magánhadserege az auschwitz-i koncentrációs tábor kiforgatott jelmondatával tüntetett, és így tagadta a holokausztot".
Téved mindenki, aki a Jobbikot jóhiszeműen, vagy a valóság elfedésének szándékával egyszerűen radikális pártnak nevezi, "a Jobbikkal egy neonáci párt van jelen a magyar közéletben" - hangsúlyozta a liberális politikus. Hozzátette: a Jobbik és a Magyar Gárda gyakorlatilag "társadalmi környezetszennyezést" valósít meg, politikájuk pedig kifejezetten magyarellenes.
Véleménye szerint a demokratikus erők közös politikai felelőssége, hogy elszigeteljék a fasisztákat, ehelyett azonban, mint mondta, azt látjuk, hogy "Magyarország legnagyobb ellenzéki pártja nem szembefordul a szélsőjobboldali párttal, hanem versenybe indul annak szavazóiért".
Feltette a kérdést a Fidesz frakcióvezetőjének: helyén való-e az, hogy a Fidesz 79, a KDNP pedig 136 helyen indított 2006-ban közös jelöltet a szélsőjobboldali párttal?
Draskovics Tibor igazságügy-miniszter azt mondta: sajnos a politikai szélsőjobb és a hozzájuk kötődő terrorista cselekvés itt van Magyarországon. Közölte: nem lehet szó nélkül hagyni egyetlen szélsőséges megnyilvánulást sem.
Kiemelte: a szélsőséges gondolat szélsőséges szóhoz, az pedig nagyon könnyen szélsőséges terrorista megnyilvánulásokhoz vezet.
Draskovics Tibor szerint nincs az a rendőrség, amely érdemben kezelni tudná a szélsőséges megnyilvánulásokat. Egyedül a politikai elit egységes fellépése, valamint az alkotmány kiegészítése tenné lehetővé, hogy érdemben meg lehessen védeni a többség szabadságjogait - jelentette ki.
Forrás: MTI