A hivatalos képviselői elszámolások között szerepelt például az egyik tory törvényhozó vidéki birtokát körülölelő "várárok" tisztításának költsége. Előfordult a visszatérítési számlák között helikopter-leszállóhely kialakítása, és akadt olyan képviselő, aki fürdőszobai bojlerének javíttatására igényelt vissza több ezer fontot, azzal az indokkal, hogy a készülék "túl forróra" melegítette fel fürdővizét.
A legnagyobb összegeket - esetenként több tízezer fontot - azonban a képviselői lakásként bejelentett ingatlanok felújítási, bútorozási, felszerelési költségei után számolták el a parlament tagjai. Egyes esetekben kiderült, hogy vidéki nyaralókról, illetve hozzátartozók lakásairól van szó, és előfordult, hogy a közköltségen renovált ingatlant a felújítás után a képviselő több százezer fontért eladta. Az ügy kipattanása után Gordon Brown miniszterelnök és David Cameron, a Konzervatív Párt vezére és kormányfő-jelöltje egyaránt nyilvánosan elnézést kért. Ezzel azonban a jelek szerint már nem tudták elejét venni a fő pártokba vetett választói bizalom súlyos mértékű eróziójának.
A The Independent on Sunday - a legnagyobb liberális vasárnapi brit lap - megbízásából elvégzett, vasárnap közölt országos kimutatás szerint jelenleg a választásra jogosultak 40 százaléka nem hajlandó a három nagy parlamenti párt egyikére sem voksolni. Ezen belül 23 százaléknyian "valószínűtlennek" mondták részvételüket a következő választásokon, ami a hasonló nagy-britanniai felmérések történetében példátlanul magas arány. A válaszadók 17 százaléka közölte, hogy a parlamenten kívüli kis pártokat fogja támogatni, például a Zöldeket, vagy az Egyesült Királyság Függetlenségi Pártját (UKIP), amelynek első számú politikai programja a brit EU-tagság feladása.