Irtózatos benézés, neonácizás orrba-szájba
Sok van még amit a színes-szagos magyar belpolitikáról még nem tudunk. Ezek közül egyet osztott meg velünk a Magyar Nemzet: Bokros Lajos neonáci. Ám ha ez így van, akkor Orbán Viktor nála is nagyobb neonáci.
2009. június 24. szerda 18:20 - Pásztor Balázs
Az új frakció
Kérdéses belső viszonyok
Mint minden új EU frakcióban, itt sem fog simán menni a belső viszonyok kialakítása. A lengyel és a litván pártokon belül erős a protekcionista szárny, melynek tagjai nem igazán lelkesednek a britek és a cseh ODS által favorizált szabad kereskedelem eszméjéért. A brit Konzervatív Párton belül jelen vannak zöld- és emberjogi ügyekben proaktív képviselők, miközben Vaclav Klaus cseh elnök, az ODS egyik alapítója tagadja, hogy emberi tevékenységek, szennyezések hatással lennének a klímaváltozásra. A Jaroslaw Kaczynski fémjelezte lengyelek pedig a keresztény hagyományokra hivatkozva ellenzik a melegek jogainak bővítését. (kitekintő)
Új EP választással új EP frakciók is alakulnak - és most nem csak a szélsőjobb ilyen szándékú nemzetközi összefogásáról van szó. Megalakult ugyanis az Európai Konzervatívok és Reformerek frakciója, amely a minimális hét ország részvételét előíró frakció alapítási szabályt ugyan csak eggyel lépte át, de így is az EP negyedik legnagyobb frakciója lett. Alapító okiratuk szerint az egyenlőségben, a családokban, a vállalkozásokban, és az EU intézmények anti-bürokratikusabb átreformálásában jövőt látó frakciót páran EU-szkeptikusnak nevezik, pedig csak a további bővítések és az EU mostani túl költséges rendszere ellen vannak, nem maga a szervezet ellen.
Tagjaik a brit Konzervatív Párt (26 fő), a lengyel Jog és Igazság Pártja (15 fő), a cseh Polgári Demokrata Párt (ODS, 9 fő) a belga Lijst Dedecker Párt (1 fő), a finn Közép Párt (csak 1 fő, mert többi tagjuk a liberális ALDE-ban ül), a holland Keresztény Unió (1fő), a lett Haza és Szabadság Párt (1 fő) és a Magyar Demokrata Fórum (1 fő). Bár egyértelműen az első három párt a frakció meghatározó ereje, de mi most mégis az utóbbi kettőről fogunk szólni - hála a Magyar Nemzetnek (MN).
A cikk
A Fidesz sosem közösködne Bokros Lajossal és viszont, így nem volt kérdéses, hogy az MDF delegáltja nem a Néppártiakhoz fog csatlakozni - így kötött ki a fent említett frakciónál. Ezt az MDF szapulására egyébként is ráállt, „teljességgel független és objektív” Magyar Nemzet úgy döntött kiaknázza, és megjelentet egy szép - ám kissé elsietett - cikket.
Ebben boncolgatta a Haza és Szabadság Párt SS veteránokkal ápolt kapcsolatait, amelyből ki is hozta a cikk címét: Bokros neonácikkal lesz egy frakcióban. Ha ehhez hozzávesszük azt, hogy Kerék-Bárczy Szabolcs, az MDF szóvivője kifejtette, hogy Bokros csatlakozásának az oka a közös ideológia volt, akkor bátran le is írhatnánk: Bokros, sőt az egész MDF "neonáci".
Erre az MDF-től Hollós János sajtófőnök kanyarított egy szokatlanul szellemes, ám roppant jól sikerült nyílt levelet, amelyben nemcsak a MN cikkíróját "szúrja" halálra, de a mögöttük álló Fideszt is - méghozzá tényekkel. „A cikkből sajnálatos módon kimaradt, hogy mindkét említett párt jelenleg abban az Európai Néppártban tevékenykedik, amelynek alelnöke Orbán Viktor, a Fidesz elnöke. Nos, mindebből két következtetés lehetséges. Az egyik, hogy Orbán Viktor a Magyar Nemzet szerint jelenleg neonácik alelnöke Brüsszelben.” - írja Hollós. És ha az MN állít valamit Orbánról, azt érdemes komolyan venni...
De a levél gondol a másik lehetőségre is, amely szerint ez egy roppant rosszul sikerült lejáratókampány része. Ám ez esetben sem veszi magára az elcsorbult kardcsapást, hanem jó tanácsokkal szolgál a főszerkesztőnek: az ilyen hibák a jövőben úgy kerülhetőek el, ”ha a szofisztikáltabb eszközök helyett marad az újság az egyszerűbb inszinuációs technikáknál, mint például a már jól bevált jelzős szerkezetek. Amennyiben tehát az MDF-el kapcsolatban bármilyen hír érkezik egyszerűen csak az alanyt kell kicserélni, a már sokat használt törpepárt, botránypárt, álkonzervatív pártra és már mehet is a lap a nyomdába. Ez esetben nem kell bajlódni a tényekkel, nem kell gondolkodni és nem kell tartani holmi értelmiségi akadékoskodástól.” Vagy akár az MN válaszlevelében leírhatná egyesszám első személyben azt a mondatot, amit egyébként is nagyon szeret hangoztatni: Elkúrtuk! Nem kicsit, nagyon!
Az egész riposzt annyira szépre sikerült, hogy ehhez már csak egy blogoló megjegyzését lehet hozzátenni: „Azt tudtam, hogy Bokros Lajos neonáci, de azt nem, hogy az MDF-ben valakinek van humora is.”
Neonáci-e vagy?
Azt a gondolatmenetet viszont érdemes egy hangyányit továbbfejteni, hogy mi van akkor, ha az MN nem téved és Bokros MDF-estül (ideológiai egyetértés) és Orbán Fideszestül (gyakorlatilag
Orbán Viktor= Fidesz) is az ami? Akkor mi az Isten (magyarok) nyila Vona Gábor és Budaházy György? Mert ők ugye a szélsőjobb, és a neonáciknál jobbrább nagyon kevés dolog áll...
Sőt, mivel a Fidesz szerint az MSZP és az SZDSZ is támogatja a Jobbikot, így ők is ultra neonácik, tehát még jobban mint Orbán (így értelmet nyerhetne Gusztos Péteren keresztül azon elmélet is, miszerint valaminek a nagyon ellentettje már maga a valami). Sőt bárki, aki valaha is szavazott - és akiket e szavazó nevelésben részesített - szintén neonáci. Lassan az egész Magyarország neonáci lesz - már ha a „független” Magyar Nemzet így folytatja.
Mindenki, aki ezeket a sorokat elolvasta és, aki még mellé "nézte" a Nemzetet kicsit bámul maga elé és felteszi a kérdést: Mi van? Nos írásommal pont ezt akartam elérni, hiszen notóriusan megfigyelhető a jobb oldali sajtó ilyetén viselkedése, ami mögött semmilyen logikus magyarázat és bizonyíték sincs. Teljes mértékben felháborító és undorító az ilyesfajta manipuláció, amit jelen esetben a Magyar Nemzet folytat.
Remélem mindenki levonta a tanulságokat és kezdi érteni, hogy mi zajlik Magyarországon egyesek irányítása alatt!