2024. november 23. - Kelemen, Klementina

Tilos virtuális pénzekkel kereskedni

A kínai kormány betiltotta a közösségi online szerepjátékok virtuális aranyának feketekereskedelmét.
2009. június 30. kedd 18:56 - HírExtra
A "kínai farmereknek" hívott fiatalok az internet kávézókban a játékokon belül szorgalmasan gyűjtik a virtuális pénzt és ezt adják el a World of Warcraft és hozzá hasonló szerepjátékok játékosainak. Ez a tevékenység több milliárd jüant hoz a "kínai farmerek" számára. Vevőik között olyan lusta játékosok szerepelnek, akik képesek azért komoly pénzösszegeket is kifizetni, hogy ne nekik kelljen a kincsszerzés monoton tevékenységét folytatniuk. Mivel a World of Warcraft sokféle játékélményt kínál, és a szünet nélküli szörnyölés (mely segítségével aranyhoz lehet jutni) a legunalmasabb ezek közül, ezért a "kínai farmerek" jó pénzért megteszik ezt a játékosok helyett.

A kínai kormány azonban megelégelte ezt a tevékenységet és egy kormányrendelettel betiltotta, bejelentve, hogy a virtuális pénznemeket ezentúl csak virtuális javakért és szolgáltatásokért lehet felhasználni. Az InformationWeek (www.informationweek.com) jelentése szerint ez a rendelet több mint 300 millió internet felhasználót érint Kínában.

Egy tavalyi jelentés szerint az aranyfarmerek 80-85 százaléka Kínában található. A virtuális feketekereskedelem mechanizmusa egészen elképesztő módon koordinált és szakszerű: miután a farmerek "learatták" a megfelelő mennyiségű javakat, az őket alkalmazó cégek specializált internetes honlapokon keresztül, a PayPal fizetőrendszer segítségével adják el azt a játékosoknak.

Az "aranyfarmok" nem csak azért okoztak hatalmas felháborodást, mert a játékok mechanizmusát kihasználják és azok a játékosok, akik nem élnek ezzel, hátrányba kerülnek, hanem azért is, mert az említett cégek vállalkozói rendkívül olcsó munkaerőt vettek fel, hogy hatalmas mennyiségű aranyat szedjenek össze. Ezáltal a kínai farmer "gyárak" a régi kapitalista idők legkeményebb izzasztóműhelyeihez váltak hasonlatossá.

Ez az új szigorú rendelkezés egyike azoknak, amelyekkel mostanság a kínai kormány megpróbálja regulázni az internet lehetőségeit és szabadságát az ázsiai országban. Hasonló intézkedésekkel a pornográfiát próbálják kiszorítani - például a "zöld gát" szoftverrel, vagy bizonyos kínai Google találatok leblokkolásával - illetve az online szerencsejátékokat és más, az országban illegálisnak tekintett tevékenységeket is üldözik.
Forrás: MTI
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Tudomány témában
Ön szerint mi okozta a koronavírust?
Egyszerű véletlen
Az állatok és emberek közt megnövekedett találkozásszám
Kína terjesztette gazdasági előnyökért
Trump áll mögötte
Nem tudom, de nem lehet véletlen
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását