Magának termeli a pénzt az egyetem
A veszprémi központú Pannon Egyetem évi 11 milliárd forintos költségvetésének 44 százalékát a saját bevételek teszik ki - mondta Rédey Ákos, az egyetem rektora.
2009. július 20. hétfő 13:10 - HírExtra
A 380 oktató és további 600 alkalmazott munkahelye stabil, s a hallgatói létszám sem csökkent, jelenleg 10 ezer 478 hallgatója van az intézménynek, s közülük 5.800-an tanulhatnak államilag finanszírozott szakokon - mondta a rektor. Közlése szerint az "első szándékú hallgatói" jelentkezések száma eléri a 3500-at.
Idén 1300 végzős vehette át a diplomáját (közülük 107-en a keszthelyi Georgikon karon), további 500-an viszont a megkövetelt nyelvvizsga hiánya miatt egyelőre nem jutottak hozzá a diplomájukhoz - mondta Rédey Ákos.
Hangsúlyozta, hogy a Pannon Egyetem a hazai felsőoktatási intézmények Top-40-es listáján az előkelő 5. helyet foglalja el. Rámutatott, hogy a tudományos minősítéssel rendelkező oktatók aránya közel 75 százalékos, a gazdaságtudományi kar országosan elsőként kapta meg 2008-ban a Felsőoktatási minőségi díjat, 2009-ben pedig az egész egyetem kutatás-fejlesztési tevékenységét Innovációs nagydíjjal ismerték el.
A hallgatók közül 41-en köztársasági ösztöndíjjal rendelkeznek, s többeknek van Bólyai János és Deák Ferenc ösztöndíjuk - tájékoztatott a rektor, megjegyezve, hogy az országos programozási versenyen a műszaki-informatikai kar hallgatói idén első helyezést értek el. Hozzátette: a gazdaságtudományi kar csapata pedig egy nemzetközi megmérettetésen szerzett idén harmadik helyezést.
A rektor szerint a minőségi képzés egyfajta fokmérője a phd-képzés, s közlése szerint jelenleg 112-en tanulnak és folytatnak kutatásokat az egyetem doktori iskoláiban.
Az egyetem vezetője tájékoztatott arról is, hogy hat városban 121 szakon fogadják és oktatják a hallgatókat. A 2008/2009-es tanévben 11 új szakot indítottak. Az idén a mesterképzés területén 18 új szakot hirdettek meg.
A rektor végül kitért arra is, hogy a Pannon Egyetem tavaly 5,1 milliárd forint uniós pályázati támogatást nyert a kutatási és innovációs tudományos munka fejlesztésére (Veszprémben, a volt gyermekkórház épületében tudásházat hoznak létre), illetőleg egyéb egyetemi fejlesztések megvalósítására fordítják a pénzt. Más intézményekkel közös pályázatokon pedig összesen 1,8 milliárd forintot nyertek el - mondta Rédey Ákos.
Forrás: MTI