Úniós támogatással fejlesztik a fürdőt
A település egy évvel ezelőtt gyógyvízzé minősített fürdővizében rejlő lehetőségeket kívánják jobban kiaknázni Barcson a most induló 170 millió forintos fürdőfejlesztéssel - mondta Feigli Ferenc polgármester az MTI-nek annak kapcsán, hogy pénteken átadták az év végéig megvalósuló beruházás munkaterületét.
2009. július 31. péntek 18:50 - HírExtra
A független polgármester beszámolója szerint az önkormányzat a 108 millió forintos önerőből, valamint a Dél-dunántúli Regionális Operatív Program keretében nyert 62,5 millió forintos támogatásból teljes gyógyászati vertikumot épít ki a Barcsi Gyógyfürdő és Rekreációs Központban.
A beruházás keretében bővül a gyógyszolgáltatások köre, új orvosi szobákat alakítanak ki és mintegy 100 négyzetméterrel növelik a gyógyvizes medencék felületét. A fejlesztés részeként újabb szauna és gőzbarlang is létesül, s a téli üzemeltetés megkönnyítéséhez úszófolyosóval kötik össze a gyógyfürdőt az élményfürdő résszel.
Feigli Ferenc beszélt a város egyéb fejlesztéseiről is, köztük az uniós támogatással megkezdődött szálláshelyfejlesztésről, amelynek keretében egy 150 millió forintos uniós támogatást elnyert magánvállalkozás félmilliárd forintos ráfordítással 72 férőhelyes panzió és 200 férőhelyes kemping építésébe kezdett.
A polgármester az MTI-nek korábban azt mondta, hogy a gyógyturizmusra alapozva egy csaknem tizenötmilliárd forintos beruházás megvalósítását tervezik Barcson 2010 őszéig. A komplex fejlesztési program eredményeként egy élhetőbb város, fenntarthatóbb kistérség kialakítása a cél. A program egyik legjelentősebb - 7,5 milliárd forintos - beruházása egy, a gyógyturizmusra alapozott, húszezer négyzetmétert meghaladó területű négycsillagos wellness szálloda építése, a hotelben 168 szoba, gőzbarlang és a kor igényeinek mindenben megfelelő infrastruktúra várja majd a pihenni vágyókat.
A városban megvalósuló egyéb beruházásokról szólva kitért arra, hogy több mint 600 millió forintból továbbfejlesztik az egészségügyi ellátást egy kistérségi járóbeteg-ellátó központ létrehozásával, mintegy 900 millió forintból megújul a művelődési központ színházterme, az oktatási intézmények korszerűsítésére csaknem 1,3 milliárd forintot, a nyugati városrész rehabilitációjára pedig több mint 400 millió forintot fordítanak.
A II. Nemzeti Fejlesztési Terv keretében elnyert támogatásoknak köszönhetően az utóbbi években már több fejlesztés is megvalósult Barcson. Mintegy 2,2 milliárd forintból épült meg a gyógyfürdő és rekreációs központ, a határfolyó menti települések értékeire alapozott, turisztikai vonzerőt növelő Dráva Projektre 150 millió forintot,
a művelődési központ felújítására 135 milliót fordítottak.
Forrás: MTI