Elképesztő! Embereket mészároltak le a tévéműsor kedvéért!
Sajátos és egyben igen kegyetlen módját választotta a nézettség növelésének egy brazil tévés.
2009. augusztus 13. csütörtök 08:59 - HírExtra
Elképesztő történet látott napvilágot az AP hírügynökség jóvoltából a minap. Legalább öt ember megöletésével vádolja az ügyészség azt a brazil bűnügyi műsorvezetőt, aki a nagyobb nézettség reményében rendelt meg gyilkosságokat. Wallace Souza azért bukott le, mert a rendőröknek egy idő után feltűnt, hogy forgatócsoportjával mindig hamarabb érkezett ki a tragédiák helyszínére, mint ők.
A Kékfény brazil változata igen népszerű az egykori portugál gyarmaton, adásról adásra mintegy 1,7 millió állandó nézőt vonz. Őket, de egész Brazíliát is sokkhatásként érték a történtek. Hogy fordulhatott elő, hogy egy riporter szabályos bérgyilkos bandát szervezett. hogy az előre kigondolt mészárlásokkal növelje népszerűségét?
Souzáról tudni kell, hogy évek óta egyfajta igazságosztó szerepben tetszelgett, szokása volt például, hogy mindenkit megelőzve a bűncselekmények helyszínére sietett, hogy a Sao Paulo-t fojtogató bűnözést mélyen elítélő bejelentkezéseket tegyen. Az emberek afféle XXI. századi Robin Hood-ot láttak benne, mert mindig drogbárókat, vagy maffiavezéreket öltek meg az emberei. Akkor került csak bajba, mikor a rendőröket elkezdte bosszantani, hogy még náluk is sebesebben érkezik a helyszínekre. A bosszúság végül gyanakvássá, a gyanakvás pedig a Wallace elleni bizonyítékok összegyűjtéséhez vezetett.
„A gyilkosságokra kiadott parancs minden egyes esetben a műsorvezetőtől vagy a fiától érkezett, akik aztán riasztották a műsor stábját, így értek ki még a rendőrség előtt a helyszínre” – mondta Thomaz Vasconcelos helyi rendőrfőnök az AP hírügynökségnek.
Sousa természetesen mindent tagad, szerinte a rendőrségnek semmiféle kézzelfogható bizonyítéka nincs. Két dolog azonban biztos. Az egyik, hogy az öt áldozatból hármat
elevenen elégettek, a másik pedig, hogy a brazil Kékfényt jó időre levették a dél-amerikai ország tévéképernyőiről.
Forrás: Blikk/HirExtra