Morvai Krisztina levele - vérgáz
A Jobbik EP-képviselője, Morvai Krisztina Tóth Gábor budapesti rendőrfőkapitánynak írt levelet. Hogy mi volt vele a célja, az többszöri olvasásra is homályos, de már polgárháborúról vizionál benne.
2009. augusztus 19. szerda 16:29 - Pénzes Dávid
Valami értelmeset várnánk
A Gárda feloszlatása
A Fővárosi Ítélőtábla július 2-án oszlatta fel a Magyar Gárda Hagyományőrző és Kulturális Egyesületet. Az indoklás szerint azért, mert egy demokratikus társadalomban a közösség számára hasznosnak ítélhető cél sem valósítható meg a demokrácia értékrendjét sértő eszközökkel. A Magyar Gárda mozgalom az egyesület szerves része, a döntés az alperesi egyesület felszámolásával szükségképpen a mozgalomra is kiterjed, annak a szervezeti kereteit szünteti meg - szólt a bírói érvelés.
A budapesti rendőrfőkapitányt természetesen bárki bombázhatja levelekkel. Ám egy választott képviselőtől elvárható, hogy olyan dolgokkal keresse fel, amik valóban előrevihetik az országot, pontosabban a rendőrséget - ha már ragaszkodunk ahhoz, hogy a téma és a megcélzott személy találkozzanak. Ha ez Morvai szerint az Új Magyar Gárda elleni fellépés megszüntetése és az új mozgalom „békénhagyása”, rendben van, akkor támassza alá érvekkel és tényekkel, hogy miért van szükség rá. Bár ez ügyben nem a rendőrség a megfelelő szerv, sokkal inkább az igazságügyminisztérium, vagy bármely törvényhozó testület. A végrehajtót értelmetlen zaklatni olyasmivel, amiről nem ő tehet.
A korrektség kedvéért el kell mondani, hogy egy-két helyen jól célzott a szerző. Például utal arra, hogy miért is jött létre a gárda: „A másik esemény (ti. a 2006-os brutális tömegoszlatások után) Szögi Lajos tanár úr brutális meggyilkolása volt. Az önök rendőrsége ekkorra már olyan mértékben csak a kormányellenes tüntetők megrendszabályozásával, bántalmazásával és a hibbant kormányfő állandó védelmével volt elfoglalva, hogy a véres tragédiát nem hogy megelőzni, de kinyomozni sem tudták. Ez az eset is jelezte, hogy a rendőrségen a szakmai jellegű tevékenység gyakorlatilag megszűnt, a feladatkör az országot fosztogató gyarmatosító csoport politikai jellegű kiszolgálására redukálódott. Ily módon a vademberek túlnyomó többsége megúszhatta a felelősségre vonást. S lássanak csodát, ez sem tetszett néhány magyar embernek.”
Ám ez megint olyan demagógia, amire egy rendőrkapitánynak nyilvánvalóan nincs szüksége. Sem a magyar társadalomnak. Persze attól még (Új) Magyar Gárdára lehet. Mármint igény. Nem lennénk objektívek, ha nem ismernénk be, hogy a vidéki településeken a gárda (míg létezett) sokaknak olyan biztonságérzetet adott, amire az utóbbi években a rendőrség vagy a polgárőrség nem volt képes.
Legyünk kicsit értelmesek már!
Ha egy politikus valóban azt a cél tűzi ki maga elé, hogy egyfajta csendőrséget (és nem egy félkatonai pártalakulatot) támogasson, az a mai közbiztonsági helyzetet nézve még támogatandó is lehet. Ám akkor azt célirányosan tegye, ne pedig sértődött hangú, vagdalkozó, már-már polgárháborús
indulatokat gerjesztő levélben. Ez így értelmetlen.
A csúcspont mégis a levél végén található utóirat, melyben Morvai a budapesti rendőrkapitányt kéri, hogy ha már lehallgatják, akkor legalább modern eszközökkel tegyék, ami nem zavar be a telefonbeszélgetéseibe. Kedves Krisztina, ezt azért Ön sem gondolhatja komolyan! Még ha le is hallgatják, akkor is érthetetlen, miért Tóth Gáborhoz fordul?
Bárhogy isMorvainak, mint felelős tisztséget betöltő politikusnak tisztában kellene lennie az ország alapvető működési rendjével, a demokratikus berendezkedés hierarchiájával. Tudnia kellene, hogy a budapesti rendőrfőkapitány nem illetékes a politikus levelében említett ügyekben. Ő egy végrehajtószervezet fővárosi vezetője. Morvai csak magát járatja le ezzel a levéllel, ami pestiesen szólva: vérgáz.
Nehéz megemészteni, hogy ott viselkedni kell.
Még akkor is, ha valaki a nagyon sokadik, nagyon senki, s észre se veszik. Azon se csodálkoznék, ha valami nagy hülyeséget csinálna, kínjában.