MDF: még többe kerülhet a pécsi vízmű
Pécs városa fogja megfizetni azt a hatalmas összeget, ami egy esetleges pervesztésből adódik majd vízmű-ügyben; ennek mértéke pedig nagyságrendekkel nagyobb lehet, mint amiről a polgármester beszél - közölte Wéber János, az MDF városi elnökségi tagja az MTI-vel szerdán.
2009. október 7. szerda 21:21 - HírExtra
A jogász végzettségű politikus szerint egészen biztos, hogy a város fogja megfizetni azt a hatalmas összeget, ami egy esetleges pervesztésből adódik majd. Hangsúlyozta: ennek mértéke egyelőre nem ismert, de sejthető, hogy nagyságrendekkel nagyobb, mint amiről a polgármester beszél. Véleménye szerint azok a módszerek amit a város bevetett, nem teszik könnyebbé a helyzetet. Hangsúlyozta: a városnak bíróságon kellene érvényesítenie vélt jogait és birtokba visszahelyezni azt, aki jogosan birtokolta eddig is a pécsi vízmű forgó vagyonát.
”Rendkívül aggasztó kalandba kezdett a város” - mondta Wéber János.
Páva Zsolt fideszes polgármester szerdán azt mondta: egyelőre csak becsülni, kalkulálni lehet, hogy mennyibe kerül a pécsieknek a vízmű ügye; az összeg 2 és 5 milliárd forint közé tehető.
A polgármester továbbra is azon a véleményen van, hogy jogilag megalapozott lépésre szánták el magukat, hiszen az önkormányzat által létrehozott Tettye Forrásház Zrt. nem volt abban a helyzetben, hogy szolgáltasson. Mint mondta: a francia partner csak blöffnek tekintette a városvezetés törekvéseit, a határozott lépés erre volt válasz. Winkler Tamás, a Tettye Forrásház Zrt. vezérigazgatója Nyirati István, a Pécsi Vízmű Zrt. vezetőjének kedd reggeli kituszkolása kapcsán azt mondta: azért nem engedték be a korábbi vezérigazgatót az épületbe kollégáival együtt, mert a rendszerbe való egy-egy illetéktelen beavatkozás is óriási károkat okozhatott volna. S miután nem látta biztosítottnak, hogy érzelmileg túlfűtött, állásukat féltő emberek ne keltsenek zavart, nem engedték be őket. A vízművel kapcsolatban a legnagyobb problémát az jelenti - mondta még korábban Páva Zsolt polgármester - , hogy a cég nem Pécs és a hozzá közvetlenül kapcsolódó települések szolgáltatásfejlesztésén és az árszínvonal csökkentésén dolgozott, hanem a terjeszkedést tűzte ki célul, és 17 társaságban szerzett részesedést. Pécs közgyűlése múlt csütörtöki ülésén hozott létre egy céget a vízművek átvételére és üzemeltetésére. Az indoklás szerint az önkormányzati cég alapítására azért volt szükség, mert a közgyűlés a Suez, a Pécsi Vízmű kisebbségi francia tulajdonrészének visszavásárlására vonatkozó első lépésként szeptember 10-én felmondta a társasággal kötött üzemeltetési megállapodást, a hónap végéig azonban nem sikerült megállapodni a részvényhányad visszaadásáról és a jogviszonyok lezárásáról.
Forrás: MTI