Balhé lesz a fideszes lakossági fórumon?
Karcag polgármestere látogat ma este 18 órakor a XVIII. kerületi Polgárok Házába, mely a helyi Fidesznek is otthont ad. Na és - mondhatnánk, miért érdekes ez? Mert sajátos partizánakcióval a kerületi szocialisták is nagyon készülnek az eseményre.
2009. november 19. csütörtök 13:54 - Nagy András
Karcag durván húszezres észak-alföldi kisváros a Nagykunság szívében. Polgármesterét
Dr. Fazekas Sándornak hívják, s a Fidesz színeiben politizál. Budapest Főváros XVIII. kerületét közel 95 ezer ember lakja. Őket a szocialista Dr. Mester László vezeti immár tizenötödik éve.
A két városatya ma este akár össze is futhat egymással, ugyanis Fazekas a pestszentimre-pestszentlőrinci Fidesz meghívására a kerületbe látogat. Az esetleges polgármesteri kézfogás azonban aligha lesz meleg. A Polgárok Házában várható hangulat annál inkább…
Mi bajuk a szociknak?
Bayer Zsolt is meghívottak között
A XVIII. kerületi Polgárok Háza egyben a Fidesz kerületi szervezetének székházaként is működik. Az úgynevezett „Polgári Szalon” című rendezvénysorozat keretében már korábban is számos, a legnagyobb ellenzéki párthoz köthető személy tartott fórumot Pestszentimrén, így például Pokorni Zoltán, Martonyi János, Kondor Katalin, Bayer Zsolt,
Kövér László, vagy Tőkés László. A fórumokon rendszerint 200-250 résztvevő teszi tiszteletét.
Mint
Szaniszló Sándor (MSZP) alpolgármestertől megtudjuk, a
szocialisták nehezményezik, hogy a lakossági fórumot a helyi Fidesz úgy harangozta be, mint egy sikeres magyar polgármester látogatását.
A kifogás első hallásra nem világos, hisz maga az alpolgármester avat be minket abba, hogy Dr. Fazekas Sándor csakugyan sikeres városvezető, ugyanis 1990 óta minden egyes helyhatósági választás alkalmával a Jász-Nagykun-Szolnok megyei kisváros első emberévé tették meg a karcagiak.
Mondókáját azonban így folytatja: Fazekas úr az a magyar polgármester, aki egyebek mellett már a kilencvenes évek közepén úgy írta elő a közfoglalkoztatást a településén, hogy csak azok a nehéz sorsú emberek kaphattak munkanélküli segélyt, akik előtte jeget csákányoztak, vagy takarítottak, egyszóval trógermunkákra vették rá őket, amire semmi törvényi alapjuk nem volt.
Íme, a monoki modell prototípusa!
Ebből aztán bírósági ügy is lett, sőt kint volt Karcagon
a kisebbségi ombudsman is – állítja Szaniszló Sándor. Végül jogerősen 1,2 millió forintot ítéltek meg az önkényes polgármesteri közmunkaprogram kárvallottjainak, melynek máig csak a felét fizették ki – avat be a monoki modell prototípusának történetébe az alpolgármester.
Akivel kapcsolatban hamar feltűnik, hogy meglehetős tájékozottságot mutat egy „felségterületétől”, vagyis a budapesti XVIII. kerülettől több mint 180 kilométerre lévő, alig húszezres észak alföldi kisváros tekintetében.
A „Nagykunság Szepessy Zsoltja” című epizód, vagyis, hogy miként bánik a karcagi polgármester a településén élő szegényekkel ugyanis csak a történet egyik fele. Ami viszont még durvább – fokozza az izgalmakat Szaniszló Sándor, – hogy 2007-ben Karcag önkormányzata vette át elsőként az árpádsávos zászlót attól Jobbiktól, amely aktívan tesz a rasszista meg cigányellenes dolgok törvényesítéséért.