2024. június 26. - János, Pál

Verrasztó Evelyn ezüstérmes 100 m vegyesen

Verrasztó Evelyn ezüstérmet nyert szombaton 100 m vegyesen az isztambuli rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.
2009. december 12. szombat 19:39 - HírExtra
A 200 m vegyesen korábban aranyérmes magyar versenyző 58.21 mp-es országos csúccsal szerezte meg a második helyet (saját, pénteken úszott 58.61-es idejét módosította négy tizeddel). Győzött a holland Hinkelien Schreuder 57.85-tel.
Férfi 200 m pillangón már nem volt oka ennyi örömre a magyar tábornak, a harmadik idővel fináléba került Cseh László ugyanis - aki pénteken világcsúccsal nyerte a 400 vegyest - csak hatodikként érkezett a célba, míg a szétúszás után döntőbe jutott, fiatal Pulai Bence kilencedik lett.

Szilágyi Ádám 51.83 mp-es egyéni csúccsal 9.-ként zárt elődöntős futamában 100 m férfi háton, ez összesítésben a 15. helyhez volt elegendő. Ő nem lesz ott a szám döntőjében, Dara Eszter azonban női 100 m pillangón igen, ugyanis a 56.86 mp-es országos csúccsal a nyolcadik lett a szombati elődöntőben. Ugyanebben a számban Bordás Beatrixnak nem sikerült bekerülnie a vasárnapi fináléba, 59.71-gyel 20. lett.
Az utolsó szombati magyar szereplő, Takács Krisztián hetedikként zárt a 100 m gyors döntőjében 47.31 mp-es országos csúccsal, saját, pénteki 47.36-os eredményét megjavítva.