Nyert a nemzetközi pályázaton a magyar építészlány
Edelmann Dóra tíz négyzetméteres ökoháza vezeti a kanadai Tochtones Nelson múzeum pályázatának közönségszavazását, írtuk a múlt héten. Azóta Dóra toronymagasan megnyerte a közönségszavazást, ma hajnalban értesítették!
2010. október 28. csütörtök 18:41 - Páczai Tamás
Részlet korábbi írásunkból:
Mennyire érvényesítetted a zöld gondolatot a pályamunkádban?
A kiírásban a négy fő szempont egyike volt a környezetbarát épület létrehozása, igyekeztem ezt száz százalékban megvalósítani. Az épületem teljes mértékben helyi hulladékból és természetes anyagokból készül. A különlegesebb anyagok közül egy olajos tartályhenger van az épület közepén, erre terveztem a napelemeket. Újdonságként szerepel az is, hogy a ház burkolatát képező hengert helyi hulladékokkal (kólásüveg, műanyagkupak, faforgács) töltenénk meg, melyek kiváló hőszigetelést biztosítanak.
"Mondjuk úgy, a közönségdíj még hátravan." – mondta Edelmann Dóra a HírExtrának a
múlt héten. A fiatal magyar építészt azért kerestük meg, mert egy kanadai építészeti pályázaton kimagasló eredménnyel szerepelt a közönségszavazáson. Pályázatát a szakmai zsűri nem választotta be az első három helyezett közé, a közönség azonban nagyon kedvelte.
A kanadai Touchstones Nelson múzeum rangos nemzetközi pályázatának közönségszavazása október 26-án zárult.
Büszkén jelenthetjük, ma reggel a kanadai múzeum honlapján A big gratulálok (congratulations) to Dora Edelmann mondattal kezdte a napot. Kihirdették a közönségszavazás végeredményét, mely szerint Edelmann Dóra „Solaris 10” című pályamunkája 1867 szavazattal, toronymagasan nyert.
Gratulálunk a közönségdíjhoz Dóra! Mikor értesítettek?
Köszönöm! Emailben értesítettek ma reggel. Elég izgalmas volt az előtte lévő 24 óra, mert már tegnap éjfél körül láttuk, hogy lezárták a szavazást, egy napig mégis semmilyen információt nem kaptunk, teljes csend volt. Ma hajnalban kaptam meg végül az értesítést és nagyon kedvesek voltak a szervezők, még magyarul is gratuláltak.
Említetted, hogy Japán a következő állomás.
A „Solaris 15” terve jelenik meg az egyik legnevesebb japán építészeti egyetem szakkiállításán. Én nem tudok kiutazni, de remélem, lesz webkamerás elérhetőség, aminek segítségével meg tudjuk majd lesni, mi történik a kiállításon.
Elérte már az itthoni szakmát a kanadai sikered?
Igen, többen gratuláltak már. A közösség fogott össze értem, aminek nagyon örülök. Magyarként nyertem ezen a pályázaton, ami nagyon jó érzés.
Mi a követező pályázat?
2011 januárjában lesz egy innovációs-építőanyag pályázat, erre már készülünk.
Az építész szakmában mennyire fontos részt venni a különböző nemzetközi pályázatokon?
Nagyon fontos, mert például nagyon jó referenciát jelentenek, amit a legtöbb iroda figyelembe vesz egy-egy megbízás során. Persze egy pályázat megnyerése nem azt jelenti, hogy innentől kezdve mindent lehet,
szabad a pálya. Nekem leginkább kikapcsolódást jelent a mindennapi irodai munkából egy-egy pályázati anyag összeállítása.
Edelmann Dóra beszélgetésünk után közleményt juttatott el szerkesztőségünkbe:
"Köszönet a Hírextra Munkatársainak és Olvasóinak, hogy népszerűsítették, szavazatukkal megtisztelték a pályamunkát.
Külön köszönet Koós Miklós és Gönczöl József építészeknek, akik ismeretlenül is a projekt internetes propagálása mellé álltak."
A HírExtra szerkesztősége ezúton gratulál Edelmann Dórának, a Touchstones Nelson múzeumnemzetközi pályázatán elért közönségdíjáért.