Viszlát!
Levonulóban van a múlt heti olvadás és esőzés hatására kialakult újabb árhullám a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei folyószakaszokon, de a Krasznán és a Túron továbbra is másodfokú, míg a Tiszán elsőfokú az árvízvédelmi készültség - közölte a Felső-Tisza-vidéki Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság védelemvezető-helyettese kedden az MTI-vel.
2010. december 28. kedd 11:45 - HírExtra
A Felső-Tiszán már Zsurknál jár az árhullám, ezért a Záhony melletti községtől Szabolcsveresmartig elsőfokú készültséget kellett elrendelni kedden hajnalban - mondta Kató Sándor. Hozzátette: a Tisza védvonalai mentén Vásárosnaménytól Tokajig tartanak készenlétet; Vásárosnamény felett, az országhatárig viszont már nincs készültség, a hideg időjárás hatására apad a folyó.
A Krasznán és a Túron is megkezdődött az apadás, de ott még szükség van a másodfokú árvízvédelmi készenlétre. Ugyancsak másodfokú a készültség a nyírségi belvizeket elvezető Lónyay-főcsatorna Kótaj feletti gátjainál, míg a Kótaj és Gávavencsellő közötti torkolati szakaszon elsőfokú.
A főcsatorna, valamint a Tisza Vásárosnamény és Zsurk közötti töltéseinél több helyen szivárgó vizeket észlelnek, ezt a vízügyi dolgozók figyelik és megteszik a szükséges beavatkozásokat - tette hozzá Kató Sándor.
Forrás: MTI