Schmitt a bajokat látná szívesen
Magyarország, de még a főváros sem egyenlő a Sándor-palotából megtekinthető impozáns látvánnyal - mondta Schmitt Pál köztársasági elnök csütörtökön Miskolcon, országjárása első állomásán, az összevont városi és megyei közgyűlés ülésén.
2011. január 27. csütörtök 12:59 - HírExtra
Hozzátette: útja során látni szeretné, hogy hol, milyen bajok akadnak, és örülni szeretne a jónak. Véleménye szerint ha Magyarország köztársasági elnöke valahol megjelenik, akkor viszi magával azt az üzenetet, hogy mindenki számít, határon innen és túl. Mint mondta, nem titkolt szándéka, hogy az elnöki jelenlétből fakadó nyilvánosságot felhasználja a jó példák népszerűsítésére.
Célja, hogy ez az országjárás elsősorban ne az ő személye kapcsán, hanem azok miatt legyen érdekes, akikkel találkozik.Schmitt Pál kiemelte: a tavaly tavasszal megmutatkozott erő változást hozott az ország vezetésében, a törvényhozásban éppúgy, mint az önkormányzatok többségében, és Borsod-Abaúj-Zemplén megyében is.
Miskolcon is egyfajta nemzeti együttműködés alakult ki - tette hozzá. Közölte: Borsod-Abaúj-Zemplén megye és Miskolc az országjárás első állomása, mert ez az a térség, amelyet az elmúlt években, évtizedekben "sok vihar vert", amely gyakran érezhette magát a "vesztesek oldalán". Kitért arra, hogy Észak-Magyarországon él ma a munkanélküliek húsz százaléka.
Az államfő felidézte, hogy a kormány az Új Széchenyi Tervet az elsők között ebben a megyében mutatta be a helyi vállalkozóknak. Szólt arról, hogy útjai során több kis-, és nagyvállalkozást is
felkeres. Ahol egyre több cég találja meg a számítását, ott le lehet győzni a tétlenséget - jegyezte meg, hozzátéve: a közmunkaprogram keretében idén éves átlagban több mint 13 ezer munkanélküli kezdhet el dolgozni.
A Borsod megyét érintő árvízi veszélyhelyzet kapcsán azt mondta, bízik benne, hogy az árvízi védekezés nehéz feladataiban a bölcsesség, a közérdek, az előrelátás lesz közös a közös vezérfonal.
Schmitt Pál az összevont városi és megyei közgyűlés ülése után a miskolci Földes Ferenc gimnáziumban részt vesz egy rendhagyó osztályfőnöki órán, ahol a diákok kérdezhetik az elnököt. Ezután, a munkahelyteremtés fontosságára felhívva a figyelmet először egy kisvállalkozó üzemébe látogat, majd felkeresi a több ezer embernek munkát adó Bosch cégcsoport miskolci üzemét.
Schmitt Pált útjaira elkíséri felesége, Makray Katalin is, aki Miskolcon megtekint egy időszaki népművészeti kiállítást, ellátogat egy általános iskolába és egy óvodába, valamint a Herman Ottó Múzeumba; a Lyukóvölgyben a miskolci polgármesteri hivatal társadalmi felzárkózásért felelős referense bemutatja neki a helyi családsegítő programot.
Forrás: MTI