Mesterházy kritikája
Mesterházy Attila szerint ma Magyarországon társadalmi, gazdasági és demokratikus válság van; az MSZP elnöke ezt az orosházi agrárszocialista megmozdulás 120. évfordulója alkalmából rendezett ünnepi megemlékezésen mondta.
2011. május 1. vasárnap 06:42 - HírExtra
"Egy olyan kormány irányítja az országot, amely tudatosan lemondott több millió magyar állampolgárról. Ez a kormány azt mondja, hogy számomra csak azok a társadalmi csoportok a fontosak, akiktől (…) politikai támogatást, szavazatot szerezhetek" - hangoztatta az ellenzéki politikus.
Az MSZP elnöke mintegy négyszáz fős hallgatósága előtt hozzátette: ezért a kormány a felső tízezer érdekében lemondott több millió magyar emberről. Szerinte az "igazságtalan adórendszer" nem szól másról, mint hogyan lehet kedvezni a társadalom felső tíz százalékának a maradék kilencven százalék kárára. "Azoktól vesz el, akiknek amúgy is már kevesebb van, és azoknak ad, akik nem szorulnak rá erre a segítségre" - jelentette ki.
Mesterházy úgy látja, hogy a következő időszakban "nem megújulás lesz Magyarországon, hanem megszorítás". Szerinte ugyanis az adóváltozások miatt több mint 500 milliárd forintos költségvetési bevételről mondtak le, hogy átrendezhessék a magyar adórendszert. "Ezeket a költségvetési lyukakat akarják most betömködni azzal, hogy megint csak azoktól vesznek el, akik nehezebb helyzetben vannak" - szögezte le, majd hozzátette: "a kormány paktumot kötött a munkáltatókkal az önök jogfosztására".
Kijelentette, hogy Magyarország nem lehet kilencmillió szegény ember hazája."Azért kell küzdeni, hogy a jólét, az esélyegyenlőség mindenkire egyformán vonatkozzék" - emelte ki.
Mesterházy Attila szerint a helyes gazdaságpolitika fókuszába a munkahelyteremtést és a fenntartható fejlődést kell állítani, s ennek érdekében összefogásra szólította fel a pártokat, a civil szervezeteket és a munkavállalókat képviselő szakszervezetek tagjait.
Forrás: MTI