Drágább kötelező?
Drágább kötelező gépjármű-felelősségbiztosításra (kgfb) számíthatnak az idei kampányban azok, akik tavaly túl olcsót kötöttek - véli a CLB biztosítási alkuszcég szakértője.
2013. október 28. hétfő 15:43 - HírExtra
A társaság hétfői közleménye szerint a biztosítóknak be kell hozniuk a túl nagy elmaradást, korrigálniuk kell az árbevételt, ehhez viszont emelni kell a tarifát. Németh Péter, a CLB értékesítési és kommunikációs igazgatója szerint ezt a "büntetést" csak biztosítóváltással lehet elkerülni.
A szakértő úgy véli, jól jöhet a váltás azoknak is, akik az elmúlt időszakban balesetet okoztak, mert biztosítócserével csökkenthetik a vétség miatt megemelt díjukat. Jól járhatnak az idén azok is, akik új településre költöztek, házasodtak, gyerekük született vagy most kerültek közalkalmazotti státusba, őket ugyanis kiemelten kezelik a biztosítók, és számos kedvezményt kaphatnak.
A CLB szerint az idén ismét lesznek együttkötési kedvezmények, elsősorban a lakás-, illetve a casco és a kötelezőbiztosítás árukapcsolása lesz a sláger.
Az alkuszcég arra is felhívja a figyelmet, hogy fedezetlenség címén az idén rekordmennyiségű díjat mondtak fel a biztosítók. Ennek leggyakoribb oka, hogy sok autós nem akarja befizetni a baleseti adót, csak a kötelező díját küldi be, s nem érti, miért van hátralékban. A magyarázat az, hogy a biztosítóknak kötelező beküldeniük az adót, amit a befizetett díjból vonnak le akkor is, ha az ügyfél azt nem kalkulálta be. A felmondott kgfb helyett újat kötni viszont csak a korábbi díjhoz képest jóval magasabbért lehet, ráadásul a fedezetlenségi időszakra napi 300-400 forintot számítanak fel a biztosítók.
A Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) a múlt héten közölte, hogy a biztosító társaságoknak az idén legkésőbb november másodikáig kell közzétenniük a jövő év január elsejétől érvényes kgfb-tarifáikat. A Mabisz adatai szerint a kampány a több mint 2,5 millió személygépkocsival rendelkező magánszemély 69 százalékát érinti, azokat, akiknek január 1-jén fordul a biztosítása. Tavaly 724 ezer kgfb-szerződést mondtak fel és kötöttek helyette újat, ám az újrakötések száma évről évre csökken.
Forrás: MTI