Nagy István (független) elmondta: a népszavazást március 6-án tartják a helyi választási bizottság döntése szerint. A voksolás akkor lesz érvényes, ha az 1595 választópolgár legalább ötven százaléka plusz egy ember elmegy szavazni.
Hozzátette, érvényes voksolás esetén, ha többen szavaznak a megyeváltás mellett, mint ellene, az Országgyűlés elé terjesztik jóváhagyásra a döntést. Így a település 2017. január 1-jétől Jász-Nagykun-Szolnok megyéhez tartozna - közölte.
Megjegyezte: ha érvénytelen a voksolás, akkor az Országgyűlés határoz a megyeváltás kérdéséről, de a szavazáson megjelentek nagy aránya dönt a Jász-Nagykun-Szolnok megyéhez csatlakozás mellett. Ehhez hasonló esetre 2012-ben már volt példa, akkor Balatonvilágos Veszprém megyétől Somogy megyéhez került az Országgyűlés döntése értelmében - emlékeztetett a polgármester.
Nagy István kitért arra, hogy nagy hátrányt jelent Pest megyéhez tartozásuk az uniós forrásokra történő pályázatok során. Továbbá Jász-Nagykun-Szolnok megyében tanul a szentlőrinckátai tanulók 95 százaléka, a betegek a kórházi kezelést is nagyrészt a másik megyében veszik igénybe és a munkavállalók többsége is oda jár dolgozni - fűzte hozzá.
A megyeváltás kezdeményezését 2015 decemberében egyhangúlag támogatták a képviselők a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Közgyűlés közmeghallgatással egybekötött ülésén Szolnokon.
Szentlőrickáta három oldalról határos Jász-Nagykun-Szolnok megyével. A község Budapesttől 60 kilométerre fekszik Nagykáta és Jászberény közelében, a település Jászberénytől 18, Pusztamonostortól 6, Jászfelsőszentgyörgytől 5 kilométer távolságra található.