Az Oxfam jelentése négy amerikai csirkefeldolgozót említ: a Tyson Foods, a Pilgrim's Pride, a Perdue Farms és a Sanderson Farms üzemeiben dolgozó munkások elbeszéléseire alapozva vizsgálódott az üzemekben. Ezek a cégek tartják kézben egyébként az Egyesült Államok baromfipiacának hatvan százalékát.
A segélyszervezet több szövetségi államban vizsgálódott, és megdöbbentő állapotokról ad hírt. Arkansas államban például munkások arról számoltak be, hogy pelenkát kell viselniük, mert munkaidőben nem engedik ki őket a mosdóba. A munkások név nélkül nyilatkoznak, attól félnek ugyanis, hogy elbocsátják őket.
Egy magát Dolores néven azonosító nő azt mondta: neki és sok kolléganőjének Pampers-pelenkát kell viselniük. A munkásokat arra is rászorítják, hogy nagyon kevés folyadékot fogyasszanak, szinte ne igyanak semmit, nehogy ki kelljen menniük a mosdóba. Néhányan arról számoltak be, hogy - mivel már nem tudták tartani magukat - maguk alá piszkítottak.
"A munkafelügyelők gúnyolódnak a munkások szükségletein vagy egyszerűen nem vesznek tudomást róluk, és állandóan kirúgással fenyegetőznek" - fogalmazott az egyik munkás. A Delaware, Maryland és Virginia államokban üzemeket működtető Delmarva gyár munkásai arról számoltak be, hogy ha ki akarnak kéredzkedni, ehhez a humán erőforrásokkal foglalkozó részlegnek (a személyzeti osztálynak) kell külön kérelmet benyújtaniuk, és ennek elbírálása húsz-hatvan percbe telik. A jelentés egy másik részében arról esik szó, hogy ha valakit ki is engednek a mosdóba, öt percnél tovább nem lehet távol a futószalagtól.
Az Oxfam-jelentésben említett cégek a Bloomberg Newsnak küldött közös levelükben tagadták a munkások által elmondottakat.