A VRTV műsorigazgatóját május elején váltották le, ennek hatására lemondott az intézmény vezérigazgatója, majd a VRTV egyes csatornájának fő- és felelős szerkesztője is. Ezt követően a médium több szerkesztőjét is leváltották, illetve más műsorokhoz helyezték át.
Az intézményi változások a vajdasági tartományi választások után következtek be, így több újságíró szervezet is politikai okokat vélt felfedezni a személyi változások mögött. A Vajdaságban hatalomváltás történt, az eddig kormányzó Demokrata Párt ellenzékbe került, míg a vezető politikai erővé a korábban a tartományban ellenzéki - ám országos szinten kormányzó - Szerb Haladó Párt vált.
Öt újságíró szervezet tiltakozott a VRTV-ben történt változások miatt, míg két szervezet szerint a tiltakozók "agresszív kampányt" folytatnak az új vezetéssel szemben, és "egy szűkebb csoport érdekeit védik", nem a közérdeket tartják szem előtt.
A vitára és a leváltásokra felfigyelt az EU és az EBESZ küldöttsége, amely közölte, hogy az uniós csatlakozásra váró Szerbia közmédiájának, így a Vajdasági RTV-nek is a pártatlanság, a változatosság és a szólásszabadság mellett kell kiállnia, valamint hatalmas felelőssége van a nemzeti kisebbségek iránt is azzal, hogy biztosítania kell a nemzeti kisebbségek nyelvén sugárzott műsort.
Aleksandar Vucic miniszterelnök, a Szerb Haladó Párt elnöke szerint a leváltások a törvénnyel összhangban történtek, a politika nem avatkozott be. Hozzátette: a VRTV 15 évig a Demokrata Párt propagandaeszközeként szolgált, és az okozott most felháborodást, hogy az ott dolgozók a szakmaiságot szem előtt tartva kezdtek valamibe.