Fülöp Péter akarja a színházat
Egyedül az intézményt jelenleg vezető Fülöp Péter nyújtott be pályázatot a kaposvári Csiky Gergely Színház igazgatói posztjára a megadott határidőig, megbízásáról a tervek szerint június 14-i ülésén dönt a város közgyűlése.
2018. június 6. szerda 09:30 - HírExtra
Az önkormányzat honlapján olvasható előterjesztés szerint a direktor pályázatát egyhangúlag támogatta az annak értékelésére felkért szakmai bizottság. Ha a közgyűlés megszavazza, Fülöp Péter 2023. augusztus 31-ig láthatja el a teátrum igazgatói feladatait.
A pályázat kiírására azért volt szükség, mert a színházat Rátóti Zoltán 2016 augusztusi lemondása óta vezető Fülöp Péter megbízatása augusztus 31-én lejár. A pályázati kiírás február 28-án jelent meg az Emberi Erőforrások Minisztériumának honlapján, a pályázatok benyújtási határidejeként április 16-ot jelölték meg.
A jelentkezőkkel szemben követelményként fogalmazták meg a szakirányú felsőfokú végzettséget, minimum 5 év szakmai gyakorlatot, büntetlen előéletet és legalább egy középfokú nyelvvizsgát. Előírták azt is, hogy a pályázatnak tartalmaznia kell az irányításra, működtetésre vonatkozó szakmai programot, művészeti koncepciót, üzleti tervet, alkotótársak felsorolását, a kulturális, művészeti, szórakoztató rendezvények látogatottságának emelésére irányuló törekvéseket és a gazdálkodás hatékonyságát növelő elképzeléseket is.
Fülöp Péter az előterjesztés mellékleteként olvasható pályázatában azt írta: elsődleges célja, hogy a Csiky Gergely Színház tartósan a magyar színházi élet meghatározó szereplője legyen. "Olyan teátrum, amely azonos művészeti igényesség mellett ugyanúgy képes felvállalni a tabuk ledöntését, ahogy a hagyományok megőrzését".
Felkért művészeti vezetőmmel, Olt Tamással valljuk, hogy a színház kiemelt feladata a 21. század intermediális társadalma aktuális problémáinak érzékeny, a magyar nyelviség és identitás prizmáján keresztüli bemutatása. A kaposvári teátrum a következő években ennek a felelősségtudatnak a jegyében határozza meg műsorát és művészeti koncepcióját - tette hozzá.
Szavai szerint a 21. század színháza egyre inkább túllépi az előadó-művészet határait, nyit a társművészetek irányába. E tendenciát felismerve a Csiky Gergely Színházat nem csupán művészeti, hanem kulturális központként is definiálják. "Olyan unikális intézményt vizionálunk, amely a Kaposvár-Keszthely-Siófok háromszög dinamikus kultúra-közvetítő centruma - fogalmazott a pályázó.
Az 1911. óta működő, 110 alkalmazottat foglalkoztató Csiky Gergely Színház idén mintegy 590 millió forintból gazdálkodik. Ebből 272,5 millió az állami, 140,9 millió forint az önkormányzati támogatás, 108 millió forint az értékesítés nettó árbevétele, a költségvetés fennmaradó részét pályázati, vállalkozói támogatások és egyéb források teszik ki.
A teátrum épülete felújítás alatt áll, a 9 milliárd forintos rekonstrukció ideje alatt a társulat előadásait az Együd Árpád Kulturális Központban láthatja a közönség.
Forrás: MTI