A dzsekin különféle zászlók szerepelnek, amelyek a hős apa egykori bevetési helyszíneire emlékeztetnek. Az előző részben látható volt a dzsekin Tajvan zászlaja, most viszont már lemaradt. A Marketplace portál megpendíti, hogy a film alkotói talán a kínai mozis piac megnyerése érdekében mondtak le a tajvani zászlóról. A szigetország, amely szembenáll Kínával, 1960-ig az USA közeli szövetségese volt, Amerika azonban lazított a kapcsolatokon, hogy normalizálja viszonyát a világ legnépesebb országával.
Tajvant Kína nem ismeri el önálló államnak, szakadár tartománynak tekinti, és állandó a feszültség közöttük. „Az a sejtésem, a változtatás indítéka az volt, hogy a film könnyebben forgalmazható legyen a kínai piacon – mondja Tom Secker, a Spy Culture újságírója. – A kínai mozis piac az egyik legnagyobb a világon, a barátság megért egy ilyen gesztust.”
„Kínában a tajvani zászló tabunak számít – mondja Ying Zhu, a New York-i Hong Kong Baptist University filmes kutatója. – Semmilyen formában nem ábrázolható, ennyi.”
A Top Gun: Maverick a Paramount Studios filmje, de egyik befektető és forgalmazó partnere a kínai Tencent Pictures. „Hollywood és kínai partnerei ismerik a szabályokat, tudják, milyen határokat nem szabad átlépni – mondja Zhu. – Az öncenzúra a játszma szerves része.”
A Top Gun: Maverick visszahozza Tom Cruise-t a címszerepben, visszatér Val Kilmer is mint Iceman, a romantikus szálat pedig Jennifer Connelly képviseli.