Az olaszok nagy kedvence, az Amaro
Az olaszok előszeretettel fogyasztanak keserű likőröket. Ezek az italok mindig helyet kapnak a vacsoraasztalnál, hiszen emésztőserkentőként fogyasztják. Az Amarot először a kolostorokban állították elő gyógynövényekből és fűszernövények hozzáadásával, hiszen a kolostorok kertjében mindig termesztettek sokféle gyógynövényt.
De nem csak gyógynövényt tartalmazott ez az ital, hanem mindenféle finomságot belecsempésztek ezekbe az italokba. Nem csak az ital íze és aromája miatt, hanem, mert a többi hozzávalótól is gyógyító hatást reméltek. Milyen jól gondolták, hiszen a citrushéj, és egyes gyógynövények gyökerei is számtalan módon hatnak az emésztésre. Ezeket a hozzávalókat többnyire valamilyen alkoholban, leginkább borban, áztatták és csak aztán került fogyasztásra. Az elsőm Amaro-t a 19. században készítették.
San Marzo Borsci Amaro ősi recept alapján
Ezt a fenséges italt is mintegy 1840 óta főzik, mégpedig egy ősi recept alapján. A keserű gyógynövények egyik jellegzetes sajátossága, hogy keserű az ízük. Hiszen a nevében is szerepel, viszont a San Marzo Borsci Amaro kevésbé tűnik ki az ízével, hiszen nincs annyira keserű, mint a testvérei. Ez az ital nem pusztán a vacsora egyik kísérője lehet, hanem akár még kávé mellé is bátran fogyasztható. Ez a keserű likőr, az olaszok egyik kedvence, és nem csak kávé mellé, hanem desszertek és fagylaltok mellé is előszeretettel fogyasztják.
A San Marzo Borsci Amaro aromájában és ízében nem pusztán a keserű gyógynövények és fűszerek ízvilága lelhető fel, hanem az édes aszalt szilva és az aszalt füge íze is felsejlik, illetve a kávé és a kakaó kellemes, semmihez sem fogható íze és aromája is megbújik a gyógynövényes, kesernyés íze mögött. Talán ez az ízkavalkád is teszi ezt az italt annyira népszerűvé.
Amaro di Angostura
Egy másik remek gyomorkeserű az Amaro di Angostura, amely leginkább jéggel behűtve nyújtja a fogyasztónak a legkellemesebb élményt. Az ízvilágában felelhető a fahéj, az angyalgyökér és a tölgyes kesernyéssége, azonban ez tökéletes összhangban van a felhasználása során készült gyógynövényekkel és fűszerekkel. Az illata leginkább a fahéjra és a csokoládéra hasonlít.