A néhány százfős tömeg az Alkotmánybíróság épülete elé vonult, majd onnan dobosok vezetésével molinókkal és táblákkal felszerelkezve haladtak át a Margit hídon. Előbb a Jászai Mari téren, a képviselői irodaházhoz értek, majd onnan a Szabadság tér elé mentek.
A tiltakozás a kormány járványkezelési politikája ellen szerveződött, de kiterjedt az alkotmányos rend sérülése, a diktatúra kialakítása és a becstelen, korrupt, megélhetésre alapított pártrendszer elleni tiltakozásra is.
A felszólalások előtt mécseseket helyeztek el az épület előtt a kísérleti vakcinák áldozatainak emlékére. A megnyitót Pócs Alfréd tartotta; beszédet mondott többek közt Tóth Martinez Adrienn, Bene Gábor, a záróbeszédet Patrubány Miklós, az MVSZ elnöke mondta el.
A felszólalások kifejezték azt az akaratot, ami szerint az embereknek egy emberibb, szabadabb, kényszerítéstől mentes, az emberi és alkotmányos jogokat tiszteletben tartó, háttérhatalmi pártoktól, korrupciótól és diktatúrától mentes, élhető országot kell létrehozni, amit a jelenleg hatalmon levők, és az őket kiszolgálók felelősségre vonásával lehet elindítani és véghezvinni.
A jogállamiság léte
Keményen támadták az alkotmánybírók eljárását a május óta általuk csak „nácikártyának” nevezett oltási igazolványok miatt tömegesen beadott civil panaszok, okán, valamint az augusztus elején az egészségügyi dolgozók kötelezése miatt sürgősségi elbírálást kérő panaszok elbírálásának halogatása kapcsán.
A beszédek után két beadványt adtak be az alkotmánybíróknak, az egyik az Alaptörvényen belül sérelmezte az intézkedéseket, a másik az Alaptörvény hatályba helyezésének jogszerűségét és „alkotmányosságát”” vitatta. Utóbbi beadványt dr Bene Gábor és két jogász ugyanezzel a tartalommal már 10 évvel ezelőtt is beadták, de az Alkotmánybíróság 6 hónap múlva visszautasította őket azzal, hogy „sajnos letelt az elbíráláshoz szükséges határidő”.
Az eddigi tüntetések, mint ez is,- arról szóltak, hogy nem csak valami ellen, hanem valami-„ért” emeltek szót a civilek, így az emberi méltóság, az emberi jogok védelme, egy élhető ország, és egy olyan „rendszer” létrehozása mellett érveltek, ahol érvényesül a jogbiztonság, létbiztonság és közbiztonság a törvénykezésben és a mindennapi életben is. Ezt az új „rendszert” viszont a mostani háttérhatalmi támogatottságú, vagy egyéb "kamupártokkal" szerintük nem lehet létrehozni.
A tüntetők állításuk szerint nem oltásellenesek, csak gyakorolni kívánják a testük feletti önrendelkezési jogukat, mint mondják "ne kényszerítsen senkit a kormány semmilyen módon arra, hogy bizonytalan mellékhatású, vakcinának nevezett gyógyszert kelljen elfogadniuk azért, hogy cserébe alapvető jogaikkal élhessenek, és az eltérő vélemény ne legyen büntethető".
Elutasítják a társadalom oltottakra és oltatlanokra való felosztását, a diszkriminációt, az erőltetett oltási koncepciót, és az ezt támogató pártokat is,- gyökeres változást, a pártok felett álló nemzeti értékek és érdekek szerint működő nemzeti összefogást hirdetve.
A megmozdulás a rendőrség segítségével és támogatásával, rendbontás nélkül zajlott le, és a Szabadság téren a Székely Himnusz eléneklésével fejeződött be.