Magyarországon a cégtulajdonosok a kormány segítségével leszorított bérek folytán tehetnek szert extraprofitra, amit aztán osztalék formájában vágnak zsebre, nevetségesen alacsony közterheket (se) fizetve - állítja az ISZOMM.
A miniszterelnök által bejelentett elvonások azt jelentik, hogy a megtermelt javak értékéből a dolgozók továbbra sem kapják meg a méltányos jussukat, hanem az állam markol nagyobb részt a drágulásból származó zsákmányból.
Márpedig a mostani drágulás minden fillére sajnos a dolgozókat és a nyugdíjasokat teszi szegényebbé. Tisztességes adórendszer híján a nagy cégek eleve áremeléssel válaszolnak az elvonásokra. Emlékezetes például, hogy a magyar bankadó bevezetése óta az EU-ban bárhol máshol jóval kevesebb banköltségeket számítanak fel, mint nekünk idehaza.
A kormány a magyar embereket, a magyar családokat immár végképp az út szélén hagyja. A most bejelentett intézkedések, köztük a felállítandó “rezsivédelmi”, illetve “honvédelmi” válság-alapok nyílt beismerései annak, hogy a magyar gazdaság egyáltalán nincs fenntartható állapotban, a magyar emberek egyre nagyobb hányada nyomorog, illetve a hadseregünk sincs a helyzet magaslatán.
A válságkezelés normális útja az általános béremelés lenne, ami egyben a nyugdíjakat is felfelé tolhatná a járulékok révén. Amikor az állam hagyja, hogy a cégek kizsigereljék a lakosságot, amiből aztán ő maga szedi le a sajátos sarcait, akkor semmiféle védelemről nem beszélhetünk.