Korózs Lajos közleménye:
"A KSH legfrissebb adatai szerint májusban a fogyasztói árak átlagosan 21,5 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit. Az elmúlt egy évben a háztartási energia és az élelmiszerek ára emelkedett a leginkább. A maginfláció: 22,8%. A nyugdíjas infláció 22,9 százalékos növekedést mutat.
Továbbá fontos megemlíteni, hogy az élelmiszerek ára átlagosan 33,5 százalékkal emelkedett. Az édesipari lisztes áru (59,6%), a kenyér (52,7%), a tejtermékek (51,3%), a vaj és vajkrém (46,8%), a tojás 46,1 százalékos drágulást mutat. A szegények eledele, a száraztészta (37,4%), a péksütemények (36,6%), a tej (34,9%) és a sajt 33,7 százalékkal drágult.
De nemcsak az élelmiszerek drágulása terheli meg a magyar családokat, egyéb költségeik is növekednek. A háztartási energia 37,2 százalékkal drágult, ezen belül a vezetékes gáz 49,1, a palackos gáz 47,2, az elektromos energia 27,2 százalékkal.
Egy koherens társadalom- és gazdaságpolitika elő tudta volna segíteni azt, hogy ellenállóbb legyen az ország a válságok korában. Az embereket és a családokat kellett volna segíteni, hogy stabilabb anyagi helyzetben élhessenek. Ehhez képest azt láthatjuk, hogy a mediánbér – ami egy középérték – ma már 20 százalékkal kevesebbet ér, mint egy évvel ezelőtt.
A boltokban, piacokon bőséges a kínálat, de a kereslet jelentősen visszaesett, hiszen Magyarországon nincs olyan vásárlóerő, amely a napról napra dráguló élelmiszereket meg tudná fizetni."