Jó hír! Az Airsoftplaza.hu kínálatában mesterlövész fegyverek, illetve egyéb airsoft eszközök és kiegészítők is elérhetőek. A termékek személyesen a boltból (1097 Budapest, Koppány utca 2-4.), vagy online, webáruházon keresztül történő kiszállítással is megvásárolhatóak.
Milyen mesterlövész fegyverek léteznek?
A mesterlövész fegyverek alapvető működésüket tekintve szinte az ellenkezője a megszokott karabélyoknak és pisztolyoknak. Nem arra valók, hogy összevissza lövöldözzünk velük a levegőbe, és a lehető legtöbbször próbáljunk rálőni az ellenfélre. Egyetlen találat is elég - jó esetben. Ezek a speciális airsoft fegyverek ugyanis hosszú lőtávolságukról és a pontosságukról messze földön híresek.
A legjobb mesterlövész fegyver kiválasztása
A mesterlövész puska kiválasztása talán a legkomplikáltabb feladat az összes közül, hiszen itt a legfontosabb, hogy minden tökéletesen stimmeljen. A nulladik lépés az, hogy eldöntsük, milyen jellegű fegyverre van szükségünk. Az airsoft mesterlövészek között népszerűek az Ares, a Cyma és a Novritsch típusok is.
- Az Ares egyedülálló darabja CNC-gépek által készül, így anyagának minőségét aligha kell magyarázni. Minden alkatrész tökéletesen illeszkedik. Ahhoz képest, hogy igen nagy darab, könnyű súlya miatt mozgathatósága miatt is szeretik.
- A Cyma a jól ismert japán precizitást hozza - egy precizitást igénylő fegyverhez nincs is ennél jobb kombó. Szépen kidolgozott, strapabíró és jó minőségű, gumiborítású válltámasszal, szabványos RIS színnel a céltávcsőhöz.
- A Novritsch híres kiemelkedő pontosságáról, strapabíróságáról. Közkedvelt eszköz többek között azért is, mert nagy mértékben testreszabható.
Nem lehet azt mondani, hogy egyik jobb a másiknál. Mindegyik szépen csendben, hatékonyan teszi a dolgát - egyes darabok akár párnázottak, halkítva is vannak. Persze ezek előnye némiképp szubjektív is lehet, függ az adott “katona” játékstílusától is.
Hasznos kiegészítők és fontos tudnivalók a terepen
A fegyver a katona legjobb barátja - szól a tanítás a kiképzéseken. Egy mesterlövész esetén ez különösen igaz. Ha közelharcra kerül a sor terepen, igen nehéz helyzetbe lehet kerülni. Ilyenkor nem árt, ha van nálunk mondjuk egy pisztoly is, hiszen a mesterlövészpuska ez esetben nem lesz túl hatékony. Érdemes beszerezni továbbá a különböző kiegészítőket, taktikai felszereléseket is. Akár egy csomagban, kezdő-, haladó-, vagy profi szinten is összeállítják nekünk az Airsoftplaza.hu szakértői.