Mivel a helytelen testtartás a gerincbetegségek közé tartozik, ezt is ugyanúgy kell kezelni, mint bármely más betegséget, és szükség esetén bizonyos megelőzési vagy akár kezelési intézkedéseket is meg kell tenni. A MozgásKlinika a győriek egészségéért jött létre, ahol a helyes testtartás korrekciója és megtartása nagyon fontos. Nem csak azért, mert megelőzi a gerinc-, végtag- vagy zsigerek fájdalmait és megbetegedését, hanem azért is, mert az egész test számára magas szintű kényelmet biztosít.
A gerincnek döntő szerepe van a szervezet megfelelő működésében. Védi a gerincvelőt, biztosítja az egész szervezet egyensúlyát és hozzájárul a mozgásszervi rendszer megfelelő működéséhez. Így érthető, hogy a gerinc rossz tartása egy sor egészségügyi problémát okozhat, amelyek az egész test szintjén jelentkeznek és megnehezítik az életet.
Ha helytelen testtartást alkalmazol hosszú időn keresztül, több terhelési terület alakulhat ki az izomszövetben, a gerinc ízületeiben (ágyéki oldalfalak) és a csigolyaközi porckorongokban. A rossz testtartás az erők rendellenes eloszlását okozza a gerincben, gyengíti a hát alsó szöveteit. Ennek eredményeként a háti izmok, porckorongok és ízületek összetett hálózata hajlamosabb lesz a tolerálható határon túlnyúlni, ami fájdalmat okoz.
A helytelen testtartás kényelmetlenséget okoz, rontja az életminőséget, és számos egészségügyi állapot forrása lehet:
- kiegyensúlyozatlansághoz vezet a mozgásszervi rendszerben;
- növeli a gerincre nehezedő nyomást, így hajlamosabbá válik a degenerációra;
- nyak-, váll- és hátfájást okoz;
- csökkenti a rugalmasságot és károsítja az ízületeket;
- befolyásolja a test egyensúlyát és növeli a sérülések kockázatát;
- a szervezet idő előtti öregedéséhez vezet;
- emésztési kellemetlenséget okoz;
- csökkenti a szív- és érrendszeri funkciókat;
- növeli a stressz és a fáradtság szintjét;
A manuálterápiát terápiás manőverek sorozata képviseli, amelyek magukba foglalnak különböző technikákat, amelyeket egy gyógytornász kézzel végez a fájdalom csökkentése céljából, és helyreállítja az ízületek mozgékonyságát.
A manuálterápia célja egyensúlyba hozni a testtartást és implicit módon az egész test súlypontját. Ennek a célnak a megvalósítása hosszú távú fájdalomcsillapításhoz vezet, míg anatómiai és élettani szempontból a szervezet újra visszaáll a normális működéséhez.