Egyértelműen nincs ok azt feltételezni, hogy Magyarországról került a madárkór Angliába - mondta el a Független Hírügynökségnek Dékány András, a Földművelésügyi - és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) szóvivője.
Az uniós tagországok főállatorvosai múlt heti brüsszeli tanácskozásán kérték Magyarországtól, hogy készítsen egy összefoglaló jelentést 2006. novemberéig visszamenőleg valamennyi olyan hússzállítmányról, amit a Bernard Matthews érdekeltségi körébe tartozó állattartó telepekről exportáltak Európába. A hatósági főállatorvosok minden érintett telephely állategészségügyi és kereskedelmi naplóit bekérték, ezek nagyon részletes dokumentációk, amelyekből megállapíthatók, hogy nincs ok feltételezni azt, hogy a szigetországba hazánkból érkezett fertőzött szállítmány -mondta az FVM szóvivője.
A brit környezetvédelmi minisztérium helyettes főállatorvosa, Fred Landeg február 9-én jelentette be, hogy "bizonyítékuk van a központi állategészségügyi laboratóriumtól, hogy a vírus csaknem teljesen azonos a magyarországi vírussal". Az angol szakember azt valószínűsítette, hogy a suffolki pulykatelepre arról a magyarországi tenyésztőtelepről került a vírus, amely szintén a brit cég tulajdonában van.