Szép summa néz ki az OTP részvényeseknek
Az OTP a korábbi döntéseknek megfelelően az adózott eredmény mintegy 30 százalékát fizetik ki a részvénytulajdonosoknak osztalékként az idén - mondta Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója az MTI-nek.
2007. április 2. hétfő 17:12 - Hírextra
Az elnök-vezérigazgató a közép- és hosszú távú osztalékpolitikára vonatkozó kérdésre úgy válaszolt, hogy arról a bank áprilisi közgyűlése dönt majd. A 2005-ös év után az OTP bank a törzsrészvényekre 197 forint, a saját tulajdonban lévő papírokra jutó osztalékkal együtt 210 forint osztalékot fizetett, az adózott eredmény mintegy 30 százalékát fordította osztalékfizetésre. A magyar számviteli szabályok (MSZSZ) szerinti adózás utáni eredmény 2005-ben 138 milliárd forint volt.
Az OTP Bank éves gyorsjelentése szerint az OTP Bank adózás utáni, MSZSZ szerinti eredménye 186 milliárd forint volt az előzetes adatok alapján, 35 százalékkal több, mint a megelőző évben. Az első negyedév magyarországi makrogazdasági folyamatai a bank legutóbbi terveinek megfelelően alakulnak, így tartható az idei nyereség-előrejelzés - mondta Csányi Sándor.
Az erős forint hatásáról annyit mondott, hogy az kedvezőtlen az exportőrök számára, de az év végére az OTP-nél továbbra is 250-260 forint közé várják az euró árfolyamát. Az elnök-vezérigazgató szerint az első két hónap alapján még nehezen megbecsülhető, hogy a megszorító intézkedések miként hatnak majd a fogyasztásra és a hitelfelvételre éves szinten. Egyelőre annyi látszik bizonyosnak, hogy az első két hónapban csökkent a hitelportfólió növekedési üteme.
Az OTP Bank első embere szerint jól halad a csoport új tagjainak integrációja. Most ugyan némi szünetet tart az integráció érdekében az OTP az expanzióban, de továbbra is figyelemmel kíséri a terjeszkedési lehetőségeket a régióban. Csányi Sándor ezek közül Oroszországot emelte ki, ahol egy újabb regionális pénzintézet érdekelné az OTP csoportot. Azt, hogy a térségben még hol keres akvizíciós lehetőségeket az OTP, nem kívánta pontosítani.
Az alapszabály várható módosításával kapcsolatban - amely szerint megszűnne a külföldi tulajdonosok szavazati arányának 50 százalékos korlátja - Csányi Sándor kijelentette, hogy az a jogszabályi feltételek átvezetését jelenti az OTP működését meghatározó dokumentumba.
Arra a kérdésre, hogy mennyire számít a menedzsment új nagybefektetőkre az OTP-ben, Csányi kijelentette: "Rövid távon ezzel nem számolunk, ugyanakkor hosszabb távon minden lehetőségre fel kell készülni". A csoport egyelőre elegendő forrással rendelkezik az organikus növekedéshez és esetleges későbbi akvizíciókhoz is - tette hozzá.
Forrás: MTI