"A megtett intézkedések eredményeként már most jelentősen javult a Rába vízminősége és minden esély megvan arra, hogy a vízminőségi értékek egy-két éven belül az 1997 előtti állapotra álljanak vissza" - mondta.
Fodor Gábor hangsúlyozta: a két ország minisztereinek megállapodása alapján létrehozott Rába-akciócsoport eredményesen dolgozott, betöltötte feladatát, munkája véget ért, a közösen kidolgozott környezetvédelmi program végrehajtását pedig ezután a határvízi bizottság Rába-albizottságában felügyelik majd. "Az elmúlt három hónapban az osztrák fél minden előzetes megállapodást teljesített, az akciócsoport munkájának köszönhetően pedig jelentősen szigorodtak Ausztriában a bőrgyárakra érvényes szervesanyag-kibocsátási határértékek, valamint új határértékeket vezettek be sóterhelésre is" - részletezte az elért eredményeket a miniszter.
Hozzátette: sikeresnek bizonyult az a kísérleti tisztítóberendezés, amelyet a feldbachi bőrgyárban szereltek fel, és amelyhez hasonló szűrőberendezés felszerelését, üzembe állítását tervezik mindhárom bőrgyárnál. Fodor Gábor bejelentette: az akciócsoport szeptember 30-án befejezte ugyan a munkáját, de az együttműködés nem szűnik meg a magyar és osztrák szakemberek között, a Rába teljes ökológiai rehabilitációjára egy magyar-osztrák közös projekt előkészítését kezdték meg, amelyhez európai uniós forrást is szeretnének felhasználni.
A szaktárca vezetője a sajtótájékoztatót követően a Rába parton megtekintette a Csörötneknél nemrég átadott csónakkikötőt.