2024. november 1. - Marianna

Rizstermesztés 7700 éve

Kína keleti partján már 7700 évvel ezelőtt is termesztettek rizst, mutatták ki brit és kínai kutatók, ezzel felfedezve a világ talán legősibb rizsültetvényeinek nyomait.
2007. október 5. péntek 09:16 - Hírextra

A Nature amerikai tudományos magazinjában levélben számoltak be arról a kutatók, hogy Sanghajtól kétszáz kilométerre a tengerpart vidékén olyan maradványokra bukkantak - többek közt csont, bambusz és fa szerszámokra -, amelyek arra vallanak, hogy az ősi kínai földművelők felégetéses módszerrel hoztak létre termőföldeket, és egyszerű módszerekkel ugyan, de a tengeri áradásoktól is meg tudták védeni rizsültetvényeiket.

A felégetéses módszerről a hatalmas mennyiségű faszén és a drasztikus pollencsökkenés árulkodott a kutatók számára.

Ám ezek az ültetvények csak kétszáz évig működtek, mert 7500 évvel ezelőtt a földművesek kénytelenek voltak elhagyni a területet a hatalmas áradások miatt, amelyekkel már nem tudtak megbirkózni.

A szakemberek jelenleg az ősi rizstermesztő közösség további nyomai után kutatnak, és azt már kimutatták, hogy kétezer évig virágzó életet éltek, ám négyezer évvel ezelőtt eltűntek a történelem színpadáról, de hogy miért, egyelőre rejtély.

Forrás: MTI
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Tudomány témában
Ön szerint mi okozta a koronavírust?
Egyszerű véletlen
Az állatok és emberek közt megnövekedett találkozásszám
Kína terjesztette gazdasági előnyökért
Trump áll mögötte
Nem tudom, de nem lehet véletlen
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását