Vámos Miklós elmondta, hogy a regényt tavaly szeptember 1-jén kezdte el írni. Eredetileg egy nő életét szerette volna elbeszélni, a jelenből a múlt felé haladva, de végül úgy döntött, hogy hőse egy férfi lesz, Jánoska, aki Goethe életének és munkásságának elszánt kutatója - tette hozzá.
Megjegyezte azt is, bár nem pornográf regénynek szánta a kötetet, "enyhe aggálya van", hogy az olvasóközönség annak fogja tartani.
Az Utazások Erotikában tárgya a szerelem, a szex, a vágy, a gyöngédség, a házasság és a válás.
Az egyik cselekményszál a jelenben játszódik, ezt a szerző tíz, arab számmal jelzett fejezetben követi. A történet szerint a főhős 2006 szeptember havát Berlinben tölti, oda menekül harmadik házassága legsúlyosabb krízise elől. E fejezetek közé ékelődnek az életének tíz nőpartneréről szóló, római számokkal jelzett részek. Az első 1957-be vezet, a második 1964-be, végül a XXI. fejezetben, az utolsóban összeér a múlt és a jelen.
Furcsa módon Jánoska valamennyi szerelmének, társáak, partnerének volt, van valamiféle német vonatkozása. Ha más nem, akkor a neve: egyiküket úgy hívják, hogy Német Margó.
A regény az Ab Ovo Kiadó gondozásában jelent meg.
Vámos Miklós 1950-ben Budapesten született. Az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán szerzett diplomát. 1975-től 1992-ig az Objektív Filmstúdió dramaturgja volt. Az Ab Ovo Kiadó egyik alapítója, 1992 és 1995 között vezetője is volt. Ösztöndíjasként és vendégprofesszorként két évet töltött az Egyesült Államokban, ahol több egyetem film- és színművészeti karán tanított.
Olyan kötetek fűződnek a nevéhez, mint az Előszó az ábécéhez (1972), a Borgiasz (1976), az Én és Én (1979), a Hanyatt-homlok (1983), a "Zenga zének" (1983), a Szenvedélyes emberek (1985), az Anya csak egy van (1995), az Apák könyve (2000).
Több könyve megjelent Csehországban, Lengyelországban, Norvégiában, Dániában, Finnországban. Novelláit német, francia, skandináv és amerikai lapok is közölték.
Munkásságát 1984-ben József Attila-díjjal ismerték el.