A tanulmánykötet célja, hogy megismertesse az érdeklődőket a "Magyarországon szinte teljesen ismeretlen, vagy csak underground körökben közkézen forgó alkotásokkal, műfajaikkal, s azokkal a folyamatokkal, ahogy az egyszeri pucérkodó-gyilkolászó film a hollywoodi körforgás szerves részévé, mozgatórugójává vált" - közölték a szerkesztők.
Hozzátették: a tanulmánykötet választ ad arra is, miért olyanok az amerikai közönségfilmek napjainkban, amilyeneknek azokat a mozikban látjuk. A kiadvány mindenki számára érthető módon, szórakoztatóan, olvasmányosan próbálja tisztázni a fogalmakat, igyekszik elhelyezni a terminusokat a tudományos szakzsargonban.
Mint az összegzésben olvasható, a hatvanas évek Amerikájában volt jó néhány mozi, amelyekben kis költségvetésű, szerény kivitelű és gátlástalanul kommersz filmeket vetítettek, ezeket hívták grindhouse-nak. Az itt bemutatott független filmek a szexualitást és az erőszakot nyíltan ábrázoló, drogokat, fiatal színészeket és motorosokat szerepeltető, szabad szerkezetű alkotások voltak, amelyek többnyire nem akartak érvényes gondolatokat közölni a világról, az emberekről vagy a korról.
"A nézők érdeklődését akarták kizsákmányolni, kihasználni (...) a legrafináltabb marketingeszközökkel, de immár a nehézkes és merev stúdióháttér, külső megkötések és öncenzúra nélkül" - áll a közleményben.
A Mozinet Magazin sorozatának első kötete, Varró Attila munkája Kult-Comics címmel került a könyvesboltok polcaira.